Міністерство економіки України

У 2015 році Мінекономрозвитку, як координатор державного оборонного замовлення, на 100% виконав свої функції з формування ДОЗ

Заплановані та виділені у 2015 році кошти державного бюджету на виконання державного оборонного замовлення освоєно на 97 відсотків, що дозволило суттєво підвищити рівень боєздатності Збройних Сил та інших силових структур. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - керівник апарату Юлія Клименко. Міністерство подало Кабінетові Міністрів звіт із цього приводу 18 січня 2016 року. 

27 січня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента України схвалила проект основних показників державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2016 рік. 
Також Президент України підтримав чотири ініціативи Мінекономрозвитку щодо оптимізації формування, фінансування та виконання оборонного замовлення. Зокрема, Мінекономрозвитку запропонувало при підготовці проекту держбюджету ввести окремі бюджетні програми «Розвиток озброєння, військової та спеціальної техніки» для кожного держзамовника. Це дозволить прискорити формування держоборонзамовлення та посилить контроль за використанням коштів держави. «Російська агресія змусила нас удвічі скоротити строки формування державного оборонного замовлення у 2015 році. Команда Мінекономрозвитку в повному обсязі виконала це завдання», - сказала Юлія Клименко. 

Крім того, у 2015 році в ДОЗ вносили 20 змін, підготовка кожної з яких, у  середньому, тривала місяць. Щоб зробити процес актуалізації ДОЗ гнучкішим та оперативнішим, Мінекономрозвитку запропонувало надати Міністерству повноваження вносити зміни до основних показників за поданням держзамовників, якщо такі зміни не виходять за межі затверджених постановою обсягів коштів по кожному напряму. 
У виконанні державного оборонного замовлення 2015 року брали участь Національна гвардія, Міністерство внутрішніх справ, Держприкордонслужба, Міноборони, Головне управління розвідки Міноборони, Державне космічне агентство, Управління державної охорони, Служба зовнішньої розвідки, Держспецзв’язку, СБУ та Мінекономрозвитку. 

Державне оборонне замовлення виконувалось за такими напрямками: науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи; закупівля озброєння та військової техніки; ремонт і модернізація озброєння, військової і спеціальної техніки. До його виконання залучили 78 підприємств, з яких 54 є учасниками Державного концерну «Укроборонпром». 

Так, за державним оборонним замовленням до військових частин Збройних Сил України поставлено літаки, вертольоти, безпілотні літальні апаратні комплекси, техніка РТВ, бронетанкова техніка, автомобільна техніка сімейства КРаЗ, інженерна та інша техніка.  Крім того, замовники отримали комбіновані пристрої викиду хибних цілей для літаків та вертольотів, станції оптикоелектронного придушення, пристрої часової синхронізації, геодезичні комплекси, тепловізійні прилади, міношукачі та боєприпаси.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json