Міністерство економіки України

Степан Кубів: Академічна наука має об’єднуватися з ІТ-сектором і створювати практичні технологічні рішення

Сьогодні, 7 грудня  Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів виступив  на зборах Національної  академії аграрних наук.

Під час свого виступу Степан Кубів акцентував на значній ролі інновацій у сфері АПК, які збільшують продуктивність праці, забезпечують вищий ступінь переробки, кращі конкурентні переваги української агропродукції на світових ринках.

«Сьогодні слід разом формувати інноваційне середовище, яке допоможе збільшити ефективність агросектору. Ринок вимагає застосунків для еко-фермерства, збільшення контролю якості продукції, а також цифрових рішень для автоматизації виробництва, кращого моніторингу стану посівів, більш ощадливої та продуктивної логістики, більш ефективного планування, повнішої аналітики для кращого управлінського менеджменту», - підкреслив Степан Кубів.

Він додав, що це важливо для зменшення видатків на виробництво аграрної продукції, обміну інформацією між фермерами, державою та науковими установами та загалом по державі.

«Сьогодні ІТ фахівці з України напрацьовують справді інноваційні рішення і академічній науці слід активно шукати шляхи співпраці та порозуміння. Уряд зобов’язаний і продовжить створювати сприятливі умови для розвитку інновацій, але і кожен учасник ринку має змінюватися у відповідності до змін у суспільстві та світі», - наголосив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Степан Кубів зауважив, що тільки 17 % українських виробництв використовують інновації, тоді як у ЄС цей показник сягає близько 49%. При тому, що розораність сільськогосподарських угідь досягла 72 відсотків, а в низці регіонів перевищує 88 відсотків. Навіть малопродуктивні угіддя, включаючи прируслові луки і пасовища та схилові землі залучені до розробки.

«Український АПК, який традиційно має один з найвищих внесків у ВВП водночас демонструє найнижчу продуктивність праці. Як наслідок один працівник в Україні формує додану вартість меншу за $7 тис, а у ЄС – понад  $26,5 тис», - зазначив Степан Кубів.

Він додав, що Уряд активно просуває українську продукцію за кордоном, а робота з розширення ринків збуту дає вагомі результати.

«42,8 відсотки української продукції купують країни Азії, особливий успіх мають зернові культури, олія та насіння олійних культур. Але давайте знову визнаємо очевидне. Експорт сировини - не те, що нам потрібно у довгостроковій перспективі. Маємо створити потужний фундамент для розвитку інновацій та технологій в АПК», - повідомив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Також він додав, що коли на Сході вирує війна, Крим окупований, щодня гинуть хлопці, які захищають мир в країні, Європі та чинний світовий порядок. Україна спрямовує великі  кошти на оборону, що зменшує швидкість розвитку, але загалом реформи рухаються правильним курсом.

«Уряд розуміє важливість підтримки аграрного сектору, тому заплановано у проекті Держбюджету 7,3 млрд гривень на підтримку АПК, а також заплановані видатки на здешевлення кредитів - 66 млн гривень, загалом на здешевлення кредитів - 466 млн гривень, що на 55 % більше ніж у 2017 році. Крім того згідно проекту Державного бюджету 2018 року видатки на науку зростуть майже на 30%. 7,7 млрд гривень закладено на фундаментальні й прикладні дослідження», - наголосив Степан Кубів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json