Міністерство економіки України

Заява Айвараса Абромавичуса щодо обрання нового складу Уряду

Учора Верховна Рада прийняла рішення про новий склад Уряду, тож я офіційно перестав бути Міністром.

Я чекав цього моменту з лютого, коли я подав у відставку у зв’язку зі спробами корупційного тиску на мене і мою команду з боку представників окремих політичних сил. За останні 10 тижнів нам вдалося завершити важливі справи – обрати директорів на 3 держпідприємства – Укрпошту, Укрзалізницю та Завод «Електроважмаш». Справа нового Уряду – затвердити цих нових менеджерів на посади якнайшвидше. Це стане лакмусовим папірцем спрямованості на реформи, а також – шансом для нового Прем'єр-міністра показати своє бажання прибрати корупційні інтереси з держкомпаній.

Я щиро вітаю Володимира Гройсмана, Степана Кубіва та інших міністрів з обранням. Вони взяли на себе велику відповідальність перед народом України, який втомився чекати обіцяних реформ і вимагає від держави злагоджених дій.

Яким би не був склад Уряду, і за яким принципом він би не формувався – технократичним чи квотним, – у держави немає права сходити з курсу реформ. Більше того, я закликаю нову команду Мінекономрозвитку та новий Уряд докласти всіх зусиль, щоб прискорити впровадження реформ – і тих, які ми вже почали, і тих, які ще тільки треба зробити.

Треба довести до кінця перехід на прозору систему публічних закупівель, яку наша команда створила “з нуля”, треба негайно прийняти ті 42 закони з дерегуляції та 12 законів про поліпшення бізнес-клімату, які готові та вже довгий час чекають своєї черги у Верховній Раді. Треба негайно розпочати прозору приватизацію, для якої ми створили законодавче підґрунтя. Треба продовжити розвивати український експорт і відкривати нові ринки, адаптуючи наші стандарти до європейських.

Головне – треба очистити держпідприємства та органи державної влади від корупції, яка досі залишається непосильним тягарем на шиї нашої слабкої економіки. За свою каденцію ми скоротили збитки держкомпаній на 100 млрд грн та вивели їх з тіні, зараз треба підтримати новопризначених директорів і дати їм можливість перетворити ці компанії з пострадянських “священних корів” на ефективні конкурентні компанії.

Наша команда дала добрий початок багатьом реформам. Ми б не змогли цього зробити без підтримки наших однодумців в Уряді, Верховній Раді та Адміністрації Президента, без міжнародних партнерів і донорів, які допомогли нам фінансами і експертизою, без проектних команд і волонтерів.

Я особисто дякую своїй команді – Юлії Клименко, Максиму Нефьодову, Юлії Ковалів, Наталії Микольській, Руслану Коржу, Адомасу Аудіцкасу, Денису Гутенко, Олександру Стародубцеву, Олені Трегуб, Віктору Марченко, Наталії Бест, Олегу Шиманському, Ярославу Железняку, Лілії Бушиній, Ярині Ключковськії та ще 240 іншим активістам та волонтерам, які приєдналися до моєї команди, за самовідданість, принциповість, професіоналізм і порядність. Створюючи проектні офіси реформ, як Prozorro, Офіс ефективного регулювання, SOE Reload, вони змогли сформувати осередки реформаторів, які будуть просувати зміни в країні й надалі. Робота цих та багатьох інших проектів не була б можлива без підтримки наших донорів: Світового Банку, Європейської комісії, ЄБРР, Western NIS Enterprise Fund, Agriteam/EDGE, GIZ, Фонду «Відродження» та багатьох інших організацій та урядів: Швеції, США, Канади, ЄС, Німеччини, Великої Британії, Японії й інших країн.

Я дякую всім співробітникам Мінекономрозвитку за те, що вони показали, що, за бажання, кожен може віддано працювати та допомогли мені створити, без сумніву, найбільш реформоване міністерство із кращими зарплатами та мотивацією для співробітників.

Я сподіваюся, що в новому Уряді знайдеться робота для прогресивних людей, орієнтованих на реформи, і надам кожному такому держслужбовцю максимум підтримки. Я вірю в Україну та буду і надалі робити все від мене залежне, задля прогресу, успіху та процвітання нашої країни.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json