Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
В Мінекономрозвитку з’явився Департамент державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку
13.04.2017 | 15:19 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку ухвалило рішення про внесення змін до структури апарату Міністерства. В рамках реорганізації буде створено новий Департамент державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку. Новий департамент об’єднає в собі функції управління інвестиційними проектами, які фінансуються з державного бюджету, та координації проектів міжнародної технічної допомоги.

З 2015 року Мінекономрозвитку відіграє важливу роль у створенні ефективної системи управління державними інвестиціями.

За підтримки Світового банку у 2015 році створено законодавчу основу для реформи управління державними інвестиціями. Так, зокрема, за ініціативи Мінекономрозвитку Верховна рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, а Уряд - Порядок відбору державних інвестиційних проектів. При формуванні проекту державного бюджету на 2016 рік вперше було застосовано нові принципи, в результаті капітальні вкладення для реалізації 10 проектів включено до державного бюджету.

У 2016 році Мінекономрозвитку вперше було запроваджено прозорий моніторинг розроблення та реалізації 10 державних інвестиційних проектів (загальною вартістю 9,5 млрд грн); проведено відбір державних інвестиційних проектів для фінансування з державного бюджету на 2017 рік (загальною вартістю 22,3 млрд грн). Перелік відібраних проектів та рішення Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів розміщено на сайті міністерства.

Водночас, Мінекономрозвитку є координатором міжнародної технічної допомоги. У 2016 році запрацював портал координації міжнародної допомоги в Україні Openaid.gov.ua, який містить найбільшу в Україні базу даних щодо проектів міжнародної допомоги. Крім того, портал пропонує можливість державним органам влади та місцевого самоврядування зареєструвати свої пропозиції щодо соціальних та інфраструктурних проектів, на які вони хочуть залучити фінансування.

Принципи проведення аналізу та оцінки ефективності проектів не залежить від джерела фінансування, відтак, було прийнято рішення про об’єднання функцій координації донорських та державних проектів в одному структурному підрозділі.

Очікуваним ефектом від реорганізації стане виважена політика використання ресурсів для розвитку економічної та соціальної інфраструктури як коштом державного бюджету коштів, так і залучених кредитних ресурсів і міжнародної технічної допомоги відповідно до пріоритетів розвитку національної економіки.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2