Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Текст виступу Міністра економіки та фінансів Мішеля Сапена під час Українсько-французького бізнес-форуму
01.11.2016 | 13:37 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Мішель Сапен

Міністр економіки та фінансів

 

Українсько-французький бізнес-форум

 

Виступ пана міністра Мішеля Сапена

Міністра економіки та фінансів

 

Берсі

П'ятниця 28 жовтня 2016 року

 

Прес-служба кабінету пана Мішеля Сапена 01 53 18 41 13

 

Тільки виголошеному можна довіряти

Пане Прем'єр-міністре,

Пані та панове міністри,

Пане генеральний секретар ОЕСР,

Пані та панове посли,

Шановні гості,

Дорогі друзі з Франції та України,

На Майдані в 2013-2014 роках український народ зробив відважний вибір на користь  курсу до європейського простору. Цей вибір викликав кризу в сферах політики, безпеки та економіки, які торкнулися всього українського народу. Франція це чудово усвідомлює, і ми чітко розуміємо вашу потребу в нашій допомозі побороти цю кризу. Що стосується політичного аспекту, то вам відомі зусилля президента Франції та канцлера Німеччини у забезпеченні виконань мінських договорів. 19 жовтня в Берліні вони ще раз про це нагадали, і ми з превеликою увагою слідкуватимемо за виконанням зобов'язань усіх сторін.

Щодо економічного та фінансового аспектів, фінансові донори з обох боків, Європейський Союз, донори від міжнародних фондів, дуже налаштовані на допомогу українському урядові, який ціною значних зусиль з боку українського народу вводить у дію дуже амбітні реформи.

Зараз ми бачимо перші результати стабілізації економіки України. Ефективно впроваджуються обіцяні реформи і перерахунок в вересні нового траншу фінансової допомоги від МВФ є свідченням цього прогресу. Ми певні того, що це сприятиме відновленню довіри та сприятиме тривалому та значному розвитку української економіки.

Президент Французької Республіки та Голова Уряду Франції хочуть засвідчити свою підтримку Уряду України, організовуючи в Парижі цей захід та залучивши з цієї нагоди багатьох міністрів. Сьогоднішній Форум мусить посприяти реалізації потенціалу української економіки, ще більше мобілізуючи досвід французьких підприємств, вже й так широко присутніх в цій країні.

А ще мені б дуже хотілося привітати участь української влади та українських підприємств, що так численно присутні на цій події. Ця присутність на високому рівні свідчить про динаміку та амбіції, що керують вами. Пане, Прем'єр-міністр, ми підтримуємо вашу мету допомогти Україні відновити економічну ситуацію та в повній мірі скористатися винятковою фінансовою підтримкою міжнародної спільноти, на довго зміцнити основи її економіки, залучити інвесторів та підприємства з цілого світу.

Інтерес наших підприємств до цього Форуму свідчить про надзвичайні очікування на введення цих реформ. Всі вони в своїх більшості були розпочаті, але перед вами стоїть важке завдання продовжувати їх, поглиблювати і робити так, щоб їхня дія мала відчутний вплив на діловий клімат, що залишається головною проблемою для наших підприємств.

Мені відоме бажання Уряду та насамперед Ваше бажання, пане Прем'єр-міністре, пришвидшити вирішення проблем, які можуть спіткати французькі підприємства, як ви показали вже це, приймаючи їх минулого тижня.

Структурні реформи, запровадження яких взяла на себе Україна, стануть темою для обговорення під час першої панельної дискусії на цій ранковій зустрічі.

Вже розпочаті реформи, продовжуватимуться та породжуватимуть безпрецедентні можливості для французьких підприємств та інвесторів. Сьогодні ми б хотіли показати Україну з цього нового і менш відомого для загалу ракурсу. Він не так широко висвітлений в медіа. З цього ракурсу Україна постає сусідньою країною з незаперечним економічним потенціалом:

- це одна з найбільших аграрних країн в світі, що займає 2 місце в світі за об'ємами експорту зерна, та 1 місце в світі з виробництва та експорту соняшникової олії;

- 2 місце в Європі з виплавки сталі;

- 3-тє місце в світі за кількістю кваліфікованих спеціалістів в галузі новітніх інформаційно-комунікаційних технологій)

- ринок з 44-ма мільйонами жителів на вході до Європейського Союзу, зрештою, договір про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, з якою вступив в силу з 1 січня цього рок.

Численні проекти з модернізації енергетичних інфраструктур та транспорту, дуже часто опираються на спів-фінансування міжнародних фінансових інституцій, є також можливостями для французьких підприємств. Вони нададуть ключові переваги конкурентоздатності України.

Набирання чинності Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі 1 січня 2016 року, про яку я вже говорив, є особливою перевагою: його прогресивне застосування виллється у посилення товарообміну між країнами Євросоюзу та Україною. Цей договір не означає перегляд зв'язків України з іншими країнами-партнерами. Україна в перспективі посилить свою роль як перехрестя між Європейським Союзом та Сходом Європи. Саме тому заохочую французькі підприємства використовувати нові переваги, на світанку цього визначального етапу стосунків між Україною та Європою.

 

Численні французькі підприємства вже взяли до уваги потенціал України та зуміли успішно скористатися з нього:

- сьогодні більш ніж з 160 підприємств вже вкоренилися в цій країні, Франція займає провідне місце серед найперших закордонних інвесторів України. Франція, завдячуючи своїй вагомій присутності в банківському секторі та роздрібній торгівлі, є найбільшим серед закордонних роботодавців України;

- з експортом у 800 мільйонів євро деякі  французькі підприємства вже розпочали облаштовуватися на цьому широкому ринку. Зрештою, з початку року французький експорт в Україну показав зростання у 25%, що є додатковою ознакою відновлення української економіки.

Але все ж таки Франція мусить надолужити своє відставання на українському ринку в порівнянні з деякими своїми європейськими партнерами, адже вона займає лише 5 місце серед європейських постачальників. Тому у нас все ще залишається широке поле для розвитку.

Поза цими числами я хочу поговорити про наших підприємців, про успіх французьких підприємств, які зрозуміли економічний потенціал своєї присутності в Україні у всіх секторах, не зважаючи на війну, не зважаючи на рецесію, вони залишилися в час найсильнішої кризи та продовжують інвестувати у майбутнє.

В аграрному секторі Soufflet, наприклад, володіє на заході країни найбільшим виробництвом солоду в Європі та планує інвестувати у відновленні портової інфраструктури, яка дозволить збільшити її експортний потенціал

В промисловому секторі на думку відразу приходить ETI, Atlantic, який з 2009 року вже інвестував 45 мільйонів євро в завод водонагрівачів та конвекторів в Одесі.  На сьогодні  на підприємстві “Atlantic” працює 220 осіб, експортується половина виробленої продукції, чому було прийнято рішення про інвестування на початку 2015 року нової лінії виробництва, а також центру R&D.

В сфері новітніх технологій BlaBlaCar, один із найвідоміших французьких стартапів, що в 2014 році з'явився в Україні, де зараз нараховує більше ніж 4 мільйони користувачів та розвиває темпи зростання двозначними числами.

Хочу сказати численним тут присутнім підприємствам, що ці успіхи мусять надихнути вас. Сьогоднішній час є однозначно переломним, як в політичному, так і в економічному плані для України, і саме в цьому контексті народжуються неабиякі можливості.

Уряд насправді проводить безпрецедентні реформи, які спрямовані на регуляцію економіки, покращення ділового клімату та приватизацію можливих для цього державних підприємств. Ці зусилля вже призвели за два роки до стрибка на майже 30 позицій у рейтингу Ease of Doing Business  Світового Банку.

Міжнародна спільнота зрештою висловлює свою виняткову готовність надати Україні свою підтримку. Міжнародні фінансові інституції фінансують численні проекти у секторах з інфраструктури, енергетики, здоров'я. Ця зустріч дає можливість великим компаніям знайти своє місце у реалізації цих проектів.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2