Міністерство економіки України

Україна продовжує відстоювати у СОТ інтереси національних виробників

15-16 червня 2016 року в Женеві відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (Комітет ТБТ), під час якого делегацією України було порушено питання щодо запроваджених Російською Федерацією обмежень на імпорт кондитерських виробів, молочної та пивної продукції, соків, солі та шпалер походженням з України (виступ представника України додається) (Statement).

У відповідь делегація РФ відзначила повільний прогрес щодо конструктивного врегулювання питань, порушених Україною, та зазначила, що РФ діє у відповідності з правилами СОТ та Федеральним Законом Російської Федерації (Statement RF).

В свою чергу представником України було зазначено, що запит України покликаний забезпечити транспарентне і повноцінне розуміння запроваджених Росією заходів з точки зору СОТ. Запроваджені РФ заходи були здійснені без відповідних обґрунтувань та доказів, посилання на результати аналізів і випробувань, які б прозоро демонстрували невідповідність української продукції технічним регламентам РФ. При цьому Україна наголошує, що наша продукція успішно експортується до розвинених країн, зокрема до ЄС, США, Канади, які визнають відповідність сертифікатів продукції.

Крім того, в рамках засідання Комітету ТБТ Україна виступила з питаннями до країн-членів СОТ, а саме до Єгипту – щодо невідповідності Постанов №  43/2016 та № 992/2015 вимогам Угоди ТБТ, зокрема, статей 2.12 та 5.1 Угоди (Comment TBT Egypt) та до РФ – щодо вимог Технічного регламенту Митного Союзу стосовно безпечності алкогольної продукції, що ставлять у нерівні умови національних виробників продукції та виробників з інших держав-членів СОТ, чим порушують вимоги статті 5 Угоди ТБТ (Comment TBT RF).

Напередодні офіційного засідання Комітету ТБТ 14 червня представники України взяли участь у двох тематичних сесіях, перша з яких була пов’язана з практикою використання стандартів у технічних регламентах. Було розглянуто дві альтернативи такого використання стандартів, зокрема посилання в технічному регламенті на певні стандарти, продукцію та методи її випробувань, а також включення окремих положень стандартів безпосередньо до тексту технічного регламенту. Друга сесія була присвячена практиці використання технічних регламентів, стандартів, процедур оцінки відповідності для підвищення енергоефективності. Учасників було ознайомлено з досвідом окремих країн щодо зменшення енергоспоживання, скорочення обсягів викидів шкідливих речовин, застосування сучасних методів випробувань продукції з метою визначення рівня енергоспоживання.

Довідково:

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо технічних бар'єрів у торгівлі.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json