Міністерство економіки України

Айварас Абромавичус відкрив Всеукраїнський з’їзд малого та середнього бізнесу

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус розповів про план реформування органів контролю та програми допомоги підприємництву, відкриваючи Всеукраїнський з’їзд малого та середнього бізнесу.

Айварас Абромавичус відзначив важливість підприємництва та окреслив місце держави у підтримці малого та середнього бізнесу.

Міністр нагадав, що наразі в Україні все ще існує 51 орган контролю та нагляду. Ще у вересні 2014 року Уряд постановив скоротити, ліквідувати чи реорганізувати 18 із них, але ця реформа ще впроваджується. “У зв'язку з цим, ми пропонуємо продовжити до 30 червня 2016 року мораторій на перевірки бізнесу, які відновили дію з 1 липня. Це полегшить тиск на підприємців під час реформування державних органів”, - підкреслив Айварас Абромавичус.

За його словами, впродовж додаткового часу Уряд і Верховна Рада матимуть можливість реформувати законодавство й державні відомства, а також перетворити органи контролю на сервісні, орієнтовані на громадян і підприємців.

“Мораторій на перевірки в 2014 - 2015 роках, за словами бізнесу, став найбільш ефективним засобом підтримки підприємництва та дерегуляції, але, звичайно, це тільки один із кроків, які ми зробили”, - повідомив Міністр.

Серед кроків Мінекономрозвитку, Айварас Абромавичус назвав: “Підписання з ЄС донорської програми EU SURE на 55 млн євро, що підуть на створення 15 регіональних центрів підтримки малого та середнього бізнесу. Разом із Міністерством освіти і науки України ми підписали програму Horizon - 2020, яка дає українським компаніям та університетам доступ до інноваційних проектів і грантів ЄС на 2.3 млрд євро”.

Міністр також анонсував 2 важливі програми, які наразі знаходяться у процесі підписання. Після створення фонду гарантування кредитів на 40 млн євро, близько 4000 компаній матимуть можливість отримати кредит на середню суму 40 тис. євро. Приєднання до програми COSME, обсягом 2 млрд євро, дасть українським компаніям доступ до європейських грантових програм, навчання в ЄС, знаходження бізнес-партнерів з ЄС, оскільки до програми приєднались 600 тис. європейських компаній. У процесі обговорення перебувають зараз програма донорської підтримки національного агентства малого та середнього бізнесу, а також навчальні програми для  підприємців щодо підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json