Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку ініціювало створення дорожньої карти з інтеграції України у цифрове співтовариство ЄС

26 вересня 2016 року з ініціативи Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України за участі Дмитра Шимківа, заступника Глави Адміністрації Президента України, Секретаря Нацради реформ та Олександра Данченка, Голови парламентського комітету з питань інформатизації і зв’язку, експерти та громадськість розпочали розробку дорожньої карти з інтеграції України у цифрове співтовариство ЄС.

Дорожня карта після погодження із усіма зацікавленими сторонами стане основою цифрового порядку денного зі створення єдиного цифрового простору Україна-ЄС.

За словами Степана Кубіва цифровізація усіх важливих процесів у державі є невід'ємною частиною прогресу та розвитку економіки.

“Економічний ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в Україні оцінюється у додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів. Це - найвищий в Європі показник”, - наголосив Степан Кубів.

Він також нагадав про заяву єврокомісара Гюнтера Еттінгера щодо необхідності включення України до єдиної пан-європейської цифрової інфраструктури, яка запланована у рамках Цифрового Співтовариства.

Дмитро Шимків відзначив, що український цифровий ринок стрімко зростає, удвічі збільшилася електронна комерція. За оцінками Світового Банку у світі до 2020 року можна очікувати зникнення 7 млн професій та появу близько 2 млн нових. Він також нагадав, що саме українські ІТ-фахівці входять до числа найкращих представників “цифрового” фаху у Європі та світі.

“Людський капітал України, українські цифрові технології можуть стати ключем до успішного розвитку пан'європейської спільноти, допоможуть створити нові робочі місця та сприятимуть стрімкому розвитку нашої економіки”, - переконаний Дмитро Шимків.

“Для якісної цифровізації процесів треба створити серйозне законодавче підґрунтя”, - додав Олександр Данченко, народний депутат України, Голова парламентського комітету з питань інформатизації і зв’язку. Він додав, що законопроектна робота вимагає значних зусиль усіх органів влади.

“Підтримую Степана Івановича Кубіва у його позиції, що лише спільними зусиллями Президента, Уряду, Парламенту, місцевої влади, експертів та суспільства можна здійснити законодавчий прорив у цифровізації. Нам слід активно працювати над законопроектами, адже крім внутрішньоукраїнських законів слід гармонізувати законодавче поле із Євросоюзом”, - наголосив Олександр Данченко

Йдеться, зокрема, про уже зареєстровані у Парламенті законопроекти “Про електронні комунікації”, “Про радіочастотний ресурс України”, “Про електронні довірчі послуги”, які закладають фундамент для подальшої роботи у галузі цифровізації.

Учасники обговорення дійшли висновку, що для подальшого ефективного розвитку цифрового ринку в Україні та його інтеграцію до ЄС слід суттєво покращити цифрову інфраструктуру та технології.

“Маємо забезпечити широкосмуговий інтернет, новітні технології та сучасні можливостей по усій території України. Іншим важливим досягненням має стати зміни підходів до навчання відповідних фахівців — і дорослих і дітей. У 2025 році найкращі ІТ-фахівців та найкращі цифрові технології мають бути саме в Україні”, - відзначила Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

За наслідками обговорення та спільної роботи учасники створили проект дорожньої карти на 2016-2025 роки. Проект дорожньої карти буде презентований для обговорення з європейською стороною у другій половині жовтня ц.р.під час другого засідання Міністрів з цифрової економіки країн ЄС та Східного партнерства.

Довідково

Цифрове співтовариство це віртуальна ІТ-спільнота, яка об’єднує країни Європи та Східного партнерства. Спільнота призначена для створення спільного інформаційного (цифрового) поля з метою спрощення обміну інформацією між країнами - учасницями. Створення цифрового співтовариства з Україною включає реалізацію проектів з мережевої та інформаційної безпеки, кібербезпеки, електронної ідентифікації і довірчих послуг, цифрових навичок та просування інновацій, електронного урядування та відкритих даних.

Проект цифрової спільноти Україна - ЄС 27 липня ц.р. офіційно презентували у Києві Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман та Комісар ЄС з питань цифрової економіки та суспільства Гюнтер Еттінгер.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json