Міністерство економіки України

Тимофій Милованов і Тарас Висоцький обговорили з журналістами питання державних агропідприємств і фінансову підтримку АПК

брифінг_Милованов_Висоцький

31 жовтня відбувся брифінг Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова і його заступника Тараса Висоцького щодо інвентаризації державних підприємств в АПК, а також проекту державної підтримки аграрної галузі на 2020 рік.

«Приватизація підприємства – це складний процес, першим рівнем якого є інвентаризація. Всі землі мають бути занесені в кадастр. На другому рівні, якщо при перевірці даних кадастру і документів державного підприємства будуть виявлені правопорушення, то будуть залучені правоохоронні органи», - зазначив Тимофій Милованов.

Також Міністр повідомив, що наразі у сферу управління Мінекономіки передано 493 державні підприємства, які були підпорядковані Мінагрополітики. Серед них 254 – з юридичним статусом діючої особи, 193 – в стані припинення, 7 – знаходяться на тимчасово непідконтрольній території України. Крім того, загальна площа земель, яка знаходиться у користуванні цих установ, складає 111,2 тис. га, з яких 67,0 тис. га зареєстровано у Держгеокадастрі.

На брифінгу журналістам представили проект програми державної підтримки на 2020 рік.

«Міністерство працює над забезпеченням аграріїв 1% ВВП або 8,4 млрд грн державної підтримки. На сьогодні у бюджеті України передбачено лише 4,4 млрд грн. Ми розглядаємо ринок землі як ресурс для надходження додаткових коштів на підтримку галузі, зокрема, через виділення 1% від продажу державних земель», - відмітив Міністр Тимофій Милованов.

За словами Тараса Висоцького, проект державної підтримки АПК на 2020 рік зберігає основні напрями попереднього року. Крім того, передбачається додатковий напрям – здешевлення кредитів аграріям для купівлі земель с/г призначення (3,9 млрд грн) та планується формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів (500 млн грн).

«Державна підтримка повинна бути максимально доступною для сільгоспвиробників. Ми врахували проблеми фермерів з обіговими коштами і додали нові напрями підтримки, щоб забезпечити їх фінансову спроможність. Це тим більше актуально при відкритті ринку землі», - підкреслив заступник Міністра Тарас Висоцький.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json