Міністерство економіки України

Україна вперше представила інвестиційні можливості на Міжнародному інвестиційному форумі в ОАЕ

ОАЭ

2-4 квітня у м. Дубай (Об’єднані Арабські Емірати) в Світовому торговому центрі відбувся 7-й Міжнародний інвестиційний форум (Annual Investment Meeting – AIM), на якому Україна була представлена як один з офіційних партнерів та брала активну участь у програмі заходу. Подія відбулася під патронатом Віце-президента та Прем’єр-міністра ОАЕ Мохаммед Бін Рашида Аль Мактума. Українську делегацію очолила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, у складі якої були заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, керівник Офісу з просування експорту Мар'яна Каганяк, заступник директора Офісу залучення та підтримки інвестицій Уляна Хромяк та інші посадовці й представники українського бізнесу.

Міжнародний інвестиційний форум - головна світова платформа для прямих інвестицій у економіки, що розвиваються.  Це унікальний майданчик, який об’єднує понад 15 000 інвесторів із 140 країн на 8 000 кв. м виставкової площі. Захід відкриває можливості щодо залучення міжнародних інвестицій з Близького Сходу та всього світу: США, Китай, Індія, Саудівська Аравія, Катар, країни Африки та ін. Цього року у виставковому павільйоні був представлений національний стенд України, організований  Українською Бізнес Асоціацією за підтримки Офісу з просування експорту (Export Promotion Office), Офісу залучення та підтримки інвестицій (Ukraine Investment Promotion Office; Ukraine Invest).

Темою цьогорічної зустрічі стало «Міжнародне інвестування: шлях до конкурентоспроможності та розвитку». У ході форуму заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська поінформувала про економічну ситуацію в Україні та стан реалізації реформ, презентувала інвестиційний потенціал України та підкреслила необхідність взаємовигідного співробітництва України з усіма країнами світу, у т.ч. з ОАЕ.

«Ринок ОАЕ – один з ринків у фокусі довгого списку, що у Дорожній карті стратегічного розвитку торгівлі України 2017-2021. Ми розвиваємо співпрацю з цілим регіоном. Вже сьогодні на Міжнародному інвестиційному форумі присутні більше 50 українських компаній з високим експортним потенціалом, які використовують даний майданчик, як можливість для пошуку нових партнерів і контактів для розвитку бізнесу,” – прокоментувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

У рамках візиту Наталія Микольська провела низку двосторонніх зустрічей з посадовцями Об’єднаних Арабських Еміратів та країн-учасників форуму, зокрема із заступником Міністра економіки ОАЕ Абдулою АльСалехом, Головним Міністром індійського штату Андхра Прадеш Нана Чандрабабу Найду, керівництвом Ради міжнародних інвесторів до України та з представниками делегацій Оману та США, під час яких сторони обговорили перспективні напрями та сфери для двостороннього співробітництва.

Крім того, відбулася зустріч Торгового представника України з організаторами EХPO 2020, у рамках якої було обговорено умови участі України у цій всесвітній виставці.

Участь української делегації у форумі «Сьома Щорічна інвестиційна зустріч» сприяла розширенню економічної співпраці з ОАЕ та країнами-учасницями заходу у всіх сферах двостороннього співробітництва, а також дала змогу представити інвестиційний потенціал України.

 

Довідково

У 2016 р. ОАЕ посіли 33-е місце серед країн світу за обсягами українського експорту та 39-е місце за обсягами товарообігу (6-е місце серед країн Близькосхідного регіону) (http://bit.ly/2o5pcsF).

Товарообіг: 2016 р. – $ 340,96 млн (↓5,1 %). (січень 2017 р.) – $ 22,26 млн.

Експорт товарів: 2016 р. – $ 277,60 млн (↓8,0 %), (січень 2017 р.) – $ 19,60 млн.

Структура (2016 р.): чорні метали –25,40%; жири та олії тваринного або рослинного походження – 24,0%; реактори ядерні, котли, машини – 10,5%; молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед – 8,1 %; різне – 4,5%; зернові культури – 4,4%; вироби з чорних металів – 3,9%; деревина і вироби з деревини – 2,3%; м’ясо та їстівні субпродукти – 2,3%.

Імпорт товарів: 2016 р. – $ 63,35 млн (↑10,0%),(січень 2017 р.) – $ 2,66 млн.

Структура (2016 р.): пластмаси, полімерні матеріали – 37,9%; кава, чай – 15,0 %; реактори ядерні, котли, машини – 14,3%; сіль; сірка; землі та каміння – 6,3 %; товари, придбані у портах – 4,7%; скло та вироби із скла – 3,9 %; літальні апарати – 3,5 %.

Сальдо позитивне : 2016 р. -  $ 214,25 млн (січень 2017 р.) – $ 16,94 млн.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json