Міністерство економіки України

Україна зберегла статус «Країна пріоритетного спостереження»

Офіс торговельного представника США (USTR) опублікував щорічний Звіт «2016 Спеціальна доповідь 301» за результатами огляду стану охорони і захисту прав інтелектуальної власності в торговельних партнерів США по всьому світу.

За результатами публічних слухань USTR щодо підготовки чергової «Спеціальної доповіді 301», у яких взяла участь українська делегація у складі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської, заступника Глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа та директора департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олени Мініч, Україні вдалося зберегти свій статус «Країна пріоритетного спостереження» та не потрапити до категорії «Пріоритетна іноземна країна».

«За останній рік Уряд провів суттєву роботу на шляху до подолання Інтернет-піратства у сфері авторського права і суміжних прав, легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, подолання проблем у сфері колективного управління майновими правами, посилення захисту прав інтелектуальної власності, включаючи створення в Україні Кіберполіції з окремим підрозділом, який відповідає за дотримання прав інтелектуальної власності», – розповіла Наталія Микольська.

Таким чином, вже другий рік поспіль Україна доводить, що рухається до повного виходу з переліку країн, які допускають порушення прав інтелектуальної власності на власній території.

У Звіті зазначено, що Україна зробила позитивні кроки в надзвичайно важких умовах, зокрема, для того, щоб вирішити давні побоювання з приводу ендемічної корупції та невмілого керівництва у сфері інтелектуальної власності. Разом із тим, США сподіваються на реальний прогрес у найближчій перспективі, оскільки досягнуті результати є недостатнім для належного захисту прав інтелектуальної власності.

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час засідання Кабінету Міністрів 27 квітня 2016 року підкреслив необхідність схвалення Урядом Концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні як першочергового кроку до інституційних змін у державному управлінні сферою інтелектуальної власності. Документ був розроблений Мінекономрозвитку.

«Сьогодні невідкладним є прийняття Верховною Радою законопроекту щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, яким запроваджується механізм видалення нелегального контенту та встановлюється відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності у мережі. Не менш важливим є прийняття проекту Закону щодо набуття, розпорядження та охорони авторського права і суміжних прав, що передбачає запровадження в Україні можливості укладання ліцензійних договорів в електронній формі на основі публічної пропозиції та приведення норм чинного законодавства у відповідність із законодавством ЄС», – зазначила Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json