Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку розповіло про план боротьби з піратством і «патентними тролями»

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України готує низку законопроектів, спрямованих на вирішення першочергових для бізнесу проблем у сфері захисту прав інтелектуальної власності (ІВ). Серед них: інтернет-піратство, зловживання системою патентування, а також реєстрація прав на програмне забезпечення (ПЗ), про це повідомила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів на брифінгу у середу.

За її словами, розробка законопроектів є наступним кроком у реформуванні сфери захисту ІВ. Здійснення реформи дозволить, найперше, створити сприятливе середовище для інвесторів та бізнесу в інноваційних галузях, а також, виконати умови угоди про асоціацію з ЄС та поліпшити репутацію України в світі.

«Інтелектуальна власність відіграє значну роль, особливо у ІТ й телекомунікаціях - тобто в інноваційних галузях, що мають стати одними з головних драйверів зростання економіки України. Саме тому Міністерство вважає реформу у сфері захисту прав інтелектуальної власності одним зі своїх пріоритетів. Ми хочемо, щоб Україна була у лідерах за легкістю ведення бізнесу і за темпом економічного зростання, а не за рівнем піратства», - підкреслила Юлія Ковалів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України провело низку зустрічей із представниками бізнесу, об'єднаннями, провайдерами, правовласниками та іншими гравцями ринку ІВ, на яких було ретельно розглянуто досвід США та країн ЄС. Результатом обговорення стала дорожня карта реформи, представлена Прем’єр-міністру України. Це - чіткий план дій, який визначає як ключові напрямки реформи, так і перші кроки для її реалізації.

Наразі, Мінекономрозвитку напрацьовує низку першочергових законодавчих ініціатив у рамках реалізації реформи. «Серед них: введення досудового захисту авторських прав в Інтернеті, відкриття баз даних про реєстрацію торгових марок і промислових зразків у рамках протидії зловживанням у патентній сфері», - розповіла Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій і інтелектуальної власності. Вона нагадала, що 21 серпня Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВУ) вже відкрила online-доступ до інформації про заяви на реєстрацію торгових марок.

Загалом, у вересні Мінекономрозвитку готує 5 законопроектів, які закладатимуть нормативну базу для реформи сфери інтелектуальної власності.

Свою підтримку запропонованому плану реформи висловили представники міжнародного бізнесу. «Вперше за останні 12 років, з часу, коли готувався проект Цивільного кодексу, Уряд серйозно обговорює питання захисту інтелектуальної власності. Ми бачимо зі сторони держави розуміння того, що без захисту ІВ не можуть розвиватися інші галузі економіки”, - зазначив Олександр Мамуня, голова Робочої групи з питань прав інтелектуальної власності Американської торговельної палати в Україні.

Зі свого боку, Гнна Дерев`янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА) додала, що старт реформи у сфері захисту інтелектуальної власності - це позитивний сигнал для європейських партнерів.

“Україна дійсно готова проводити реформи та захищати права інвесторів. Це особливо важливо з точки зору виконання умов угоди про асоціацію з ЄС. Так само важливо, що до розробки концепції були залучені представники усіх сторін, в тому числі представники бізнесу”, - підкреслила Ганна Дерев`янко.

Нагадаємо, 18 серпня під головуванням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка було проведено нараду щодо реформування державної системи захисту прав інтелектуальної власності. У ході зустрічі було розглянуто план впровадження реформи системи захисту ІВ в Україні.

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json