Міністерство економіки України

ProZorro отримала грант від німецької федеральної компанії GIZ

Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини прийняло рішення виділити 70 тис. євро для розвитку системи електронних державних закупівель ProZorro. Допомога складатиметься з фінансового гранту у розмірі 60 тис. євро, а також обладнання загальною вартістю 10 тис. євро.  Грант буде спрямовано на розбудову пілотної версії ProZorro до рівня повноцінної платформи, здатної підтримувати торги всіх державних замовників у країні.

Використання електронної системи є ключовою складовою реформи державних закупівель в Україні та робить один із найбільш корупційних процесів у державі прозорим і публічним. Вона знімає бар’єри щодо доступу бізнесу до торгів та підвищує конкуренцію серед постачальників. «Ми вітаємо перші успіхи команди ProZorro. Їхні результати дійсно позитивні, система приносить помітну економію державі. Крім того, вона забезпечує нові, прозорі правила роботи в держзакупівлях, що зменшить рівень корупції, а це і є головною метою реформи. Саме тому уряд Німеччини виділив допомогу на розвиток ProZorro», - заявив Крістіан Дьорінґ, керівник Проекту «Консультаційний фонд з питань структурної та економічної політики», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit  (GІZ) GmbH.

Сьогодні в пілотній версії ProZorro проводяться торги по допорогових державних закупівлях (до 200 тис. грн для товарів і до 1,5 млн грн - для послуг). Уже на цьому етапі завдяки використанню системи було заощаджено понад 300 млн грн державних коштів. «Результати пілотної системи перевершили наші очікування. Тому вкрай важливо масштабувати її на всі закупівлі в країні. Наразі в системі лише приблизно 1,5% від загального об’єму держзакупівель. Щоб підтримувати решту торгів потрібно не тільки додаткове технічне обладнання, але й доопрацювання самої системи: підвищення її продуктивності, рівня надійності тощо. Саме на ці завдання й будуть спрямовані донорські кошти», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Кількість прозорих тендерів у системі збільшується вже у геометричній прогресії. Лише за 1 жовтня було оголошено понад 300 торгів. Таке стрімке зростання популярності системи потребує додаткових розробок. "Система електронних закупівель ProZorro - це абсолютно новий вимір прозорості та доброчесності здійснення державних закупівель. Адже ви можете легко дізнатися не лише назву переможця, але й проаналізувати подані ним та його конкурентами документи, підписані договори. Грант GIZ допоможе нам масштабувати систему значно швидше та перевести якомога більше закупівель в електронний формат", - зазначив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

Планується, що на повну потужність система почне працювати з січня 2016 року. Державні замовники будуть зобов’язані перевести всі свої закупівлі в електронний формат кількома хвилями, весь процес має завершитись до кінця 2016 року.

Електронна система державних закупівель ProZorro є унікальним прикладом співпраці громадянського суспільства та держави, яке відбувається з метою впровадження критично важливих реформ задля розвитку України. Створена, з ініціативи громадських активістів та організацій на Майдані, система ProZorro отримала повну підтримку української влади задля досягнення мети: забезпечення прозорості процесу державних закупівель, підвищення довіри бізнес-спільноти, створення конкуренції між численними учасниками, таким чином підвищуючи якість товарів та послуг, а також мінімізуючи корупцію у цій сфері.

Від початку запуску системи в кінці лютого 2015 року в ній уже проведено майже 12 тис. торгів з очікуваною економією в 304 млн грн. Фінансова підтримка дозволить продовжити якісну підтримку наявної системи та розробку додаткових елементів. Основною метою є розробка повноцінної системи закупівель, яка буде застосовуватися для проведення всіх закупівель з початку 2017 року. На сьогодні система ProZorro підтримується Transparency International Україна.

Детальніше про систему: www.prozorro.org

Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ). За дорученням Федерального Уряду Німеччини GIZ підтримує процес перетворень в Україні з 1993 року. Наразі GIZ працює приблизно у 20 населених пунктах України за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та Британського департаменту міжнародного розвитку (DFID). В Україні GIZ налічує близько 90 місцевих та міжнародних фахівців. Близько 30 інтегрованих та реінтегрованих тимчасових фахівців надають підтримку органам державного управління, торговим палатам та середнім підприємствам. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Україні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json