Міністерство економіки України

Треба збільшити портфель українських проектів у Чорноморському регіоні як стратегічний пріоритет до 2022 року, - Степан Кубів.

Сьогодні, 9 лютого  2019 року Перший віце-прем'єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів долучився до формування Середньострокового плану дій до 2022 року у рамках ХІІІ засідання Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку у м. Салоніки, Грецька Республіка.

Під час обговорення Стратегії та пріоритетів роботи Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) на наступні 4 роки Степан Кубів підкреслив, що Банку слід дотримуватися справедливого співвідношення портфелю проектів та частки участі у капіталу банку.

“Частка України у капіталі Чорноморського банку торгівлі та розвитку втричі більша за її кредитний портфель, хоча маємо дуже гідні, цілком готові для реалізації проекти. Я наполягаю, що у 2019 році обсяг фінансування проектів в Україні має бути суттєво збільшено, щоб досягти рівня, що відповідає частці України у капіталі Банку”, - підкреслив Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України також підкреслив важливість дотримання зважених підходів до запозичень, резервування та інвестування задля збереження високого кредитного рейтингу та високої ліквідності.

“Для прийняття рішень щодо пріоритетних сфер та конкретних проектів повинні оцінюватися виключно економічні фактори, а особлива увага приділятися енергетиці, зокрема відновлюваній, підтримці МСП, розвитку інфраструктури тощо. Україна активно реалізує цілу низку проектів в цих сферах, залучаючи системних інвесторів, і Банк не повинен втрачати можливості участі у цих проектах”, - наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також підкреслив важливість постановки реалістичних цілей та запропонував залишити частку проектів Банку в державному секторі на рівні 20-25% замість запропонованого підвищення до 35%, а фінансування інфраструктурних проектів у публічному секторі (довгострокові та високовартісні) здійснювати тільки за умови їх фінансової окупності або шляхом участі у синдикації з міжнародними фінансовими організаціями як Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк.

“Подальший розвиток міждержавної операції країн Чорноморського регіону означає потребу нарощування обсягів операцій в реальному секторі економіки, позаяк вони створюють найбільшу додану вартість і робочі місця”, - зауважив Степан Кубів.

У своєму виступі Степан Кубів також підкреслив суттєві економічні зміни у Чорноморському регіоні  у сфері безпеки, міжнародної торгівлі та логістики.

“Анексія українського Криму Російською федерацією, блокування акваторій Азовського і Чорного морів, які визнані резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, незаконні торговельні обмеження з боку Росії на транзит товарів з території України - все це руйнує багаторічні торговельно-економічні зв'язки, змінює міжрегіональні взаємини та є визначальним при формуванні подальшої стратегії ЧБТР у Чорноморському регіоні”, - підкреслив Степан Кубів.

Довідково

Чорноморський банк торгівлі та розвитку - міжнародна організація, яка об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва, створена для розвитку торговельно-економічної співпраці, підтримки миру, стабільності і процвітання у Чорноморському басейні. Яка покликана сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json