Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Степан Кубів: потенціал торгівлі Україна-Китай складає понад $10 млрд
06.07.2018 | 14:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

5 липня 2018 року відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Головою Китайського комітету сприяння міжнародної торгівлі Цзян Цзенвеєм.

На зустрічі Степан Кубів підкреслив, що Китай є  стратегічним торговельним партнером для України, а відтак, посилення співпраці між нашими країнами є важливим завданням.

“В 2017 році  обсяг двосторонньої торгівлі Україна-Китай склав $7,7 млрд, тобто зріс на 18% відносно попереднього року. Тенденція зростання продовжується і в  поточному році: за І квартал 2018 обсяг двосторонньої торгівлі склав майже $2 млрд, тобто на 18,7% більше за аналогічний період торік”, - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр.

Кубів додав, що поліпшенню двосторонніх бізнес-контактів сприятиме участь України у міжнародній виставці "China International Import Expo-2018", яка відбудеться у листопаді 2018 року у Шанхаї.

“Україна вперше представить свій національний стенд на цій міжнародній виставці і я переконаний, що після цього українська продукція здобуде ще більш вагому частку в імпорті Китаю.  Згідно з очікуваннями китайських колег, через 5 років їхній імпорт и складе $24 трлн”, - зауважив Степан Кубів

Він також закликав китайські компанії до співпраці з українськими колегами для реалізації спільних проектів у сфері сонячної енергетики, сільського господарства,  інфраструктури, зокрема портової інфраструктури.

Наталія Микольська, заступник Міністра - Торговий представник України, в свою чергу додала, що згідно з Експортною стратегією України Китай є одним з найперспективніших ринків для українського експорту, а відтак, продовження конструктивної співпраці має включати розширення обсягів та видів продукції, якими торгують країни.

Довідково

Китайський комітет сприяння міжнародної торгівлі -  це найважливіша і найбільша китайська установа з розвитку зовнішньої торгівлі, аналог торгово-промислової палати. Діє при Міністерстві комерції Китаю. Загальне число членів комітету налічує майже 70 тисяч підприємств.

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2