Міністерство економіки України

Єврокомісія передбачила для України 32,5 млн євро на програми секторальної бюджетної підтримки

У 2018 році Єврокомісія передбачила для України 32,5 млн євро у рамках програм секторальної бюджетної підтримки у сферах регіонального розвитку та державного управління.

Відповідне рішення оголошене за підсумками перегляду портфелю проектів ЄС за участі Максима Нефьодова, Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України та Хюґа Мінґареллі, Голови Представництва ЄС в Україні.

“Ми вдячні за допомогу, яка надається ЄС для підтримки України. Але зараз треба нагально вирішити кілька питань. Передусім, впровадити електронну реєстрацію та моніторинг проектів міжнародної допомоги, регулярне інформування Мінекономрозвитку з боку Єврокомісії про моніторинг поточної реалізації проектів та щодо проведення нових конкурсів про відбір проектів ЄС, які оголошує Єврокомісія у Брюсселі”, - зазначив Максим Нефьодов.

Представники ЄС позитивно відзначили прогрес України у втіленні проектів міжнародної технічної допомоги щодо  імплементації Угоди про асоціацію, реформи державного управління, децентралізації, інфраструктури, сільського господарства.

Водночас, значні проблеми виникли щодо програми підтримки реалізації Енергетичної стратегії України, однак через важливість реформи цього сектору Єврокомісія  вирішила продовжити підтримку цієї програми.

За підсумками проведення діалогу щодо подальшої підтримки ЄС учасники продовжать роботу у пріоритетних напрямках допомоги з портфелю проектів на 2018-2020 роки.

Довідково:

Програмний портфель допомоги ЄС Україні охоплює 17 сфер діяльності, у рамках яких підписано 235 контрактів загальною вартістю 943 млн євро. У 2017 році була надана допомога на суму 148 млн. євро.

З метою вдосконалення моніторингу Міжнародної технічної допомоги ЄС з 2017 року Мінекономрозвитку спільно з представництвом ЄС в Україні запровадило регулярний перегляд таких проектів у рамках відповідних тематичних напрямів.

Серед пріоритетних напрямків портфелю допомоги:

  • "Урядування та верховенство права" (66 проектів з бюджетом 334,5 млн. євро), найбільше коштів виділено на реформу державної служби (117,7 млн. євро), управління державними фінансами (66,7 млн. євро), забезпечення верховенства права та боротьби з корупцією (42,6 млн. євро).
  • "Місцеве самоврядування, соціальні послуги та сільське господарство" , де реалізується 97 проектів із  загальним бюджетом 319,6 млн. євро (174,3 млн. євро спрямовані на підтримку місцевого самоврядування, децентралізації та регіонального розвитку, а 96,9 млн. євро – на усунення наслідків кризи на сході України та підтримку внутрішньо переміщених осіб;
  • “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище", де реалізується 72 проекти із загальним бюджетом 288,5 млн. євро. Найбільша увага приділяється енергоефективності (125,8 млн. євро), розвитку торгівлі та приватного сектору (64,9 млн. євро), енергетичній безпеці і ринковим реформам (55,5 млн. євро).

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json