Міністерство економіки України

В Україні відкриються 15 регіональних центрів підтримки бізнесу

СІ

Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та заступник Міністра Юлія Клименко взяли участь у презентації програми ЄС EU4BUSINESS, в рамках якої між ЄС та ЄБРР була підписана Угода про відкриття в регіонах України 15 центрів підтримки малого та середнього бізнесу.

Угоду підписали голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський та директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

«Сьогодні українські підприємці отримали величезний спектр можливостей, які потребують нових знань. Завдяки регіональним центрам підтримки бізнесу кожен підприємець зможе отримати професійну фахову консультацію з питань, які необхідні для початку та просування бізнесу, отримання кредитів, модернізації та виходу на міжнародні ринки. Також це має допомогти нашим підприємцям більш активно брати участь у європейських програмах підтримки малого та середнього бізнесу COSME та HORIZON 2020», - наголосив Степан Кубів.

Перші центри підтримки бізнесу вже працюють у Львові та Києві. У червні аналогічний центр відкриється в Харкові, потім - в Одесі, Івано-Франківську, Рівному, Хмельницькому, Вінниці, Чернігові, Миколаєві, Кіровограді, Полтаві, Дніпрі, Краматорську та Запоріжжі.

«Угода відкриває перед українськими МСП шлях до широких можливостей для розвитку. Консультативна і фінансова допомога з боку ЄС та ЄБРР зробить ці компанії сильнішими та більш конкурентноспроможними як на місцевих, так і на міжнародних ринках. Створення мережі центрів підтримки бізнесу по всій країні також відображає нашу відданість меті підтримки економічного зростання в Україні та увагу до цієї мети», - сказав директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Учасники зустрічі повідомили, що особливу увагу центри підтримки підприємництва приділятимуть підприємцям-початківцям у сільському господарстві, енергоефективності, екологічному господарюванні, підвищенні якості суспільних послуг та інфраструктури, інноваційних технологіях.

Важливою складовою програми EU4BUSINESS є створення фонду гарантування кредитів обсягом в 100 млн євро, що надасть можливість підприємцям отримати кредитні ресурси для власного розвитку. Також передбачається, що до 12 млн євро буде використано для прямого фінансування. Не менше 50 малих та середніх підприємств зможуть отримати кошти від ЄБРР.

«Центри підтримки бізнесу – це довготривалий проект. Ці центри будуть створюватися на основі вже існуючих громадських та бізнес-асоціацій, які працюють в регіонах, і які будуть вибрані фахівцями ЄБРР через відкритий прозорий тендер. Це чудова та стійка модель розвитку інфраструктури МСБ, яка зможе успішно працювати й після донорського фінансування. Після закінчення програми ми отримаємо не тільки інфраструктуру МСБ, але й велику кількість освічених підприємців та супер професійних бізнес-консультантів», - зазначила заступник Міністра Юлія Клименко.

Ян Томбінський, голова представництва ЄС в Україні: «Наша мета – підтримка України заради її процвітання, посилення спроможності українських експертів, українського бізнесу самостійно працювати з новими можливостями в тому числі й експортними. Для цього ми будемо залучати велику кількість українських експертів. Ми хочемо, щоб в Україні з’являлися справжні історії успіху, тож ми будемо активно слідкувати за народженням цих історій».  

Довідково

EU4BUSINESS – це продовження програми «Підтримки України з боку ЄС у відновленні економіки» (EU SURE), яка складається з 4 компонентів: підтримка процесу дерегуляції через Офіс ефективного регулювання BRDO; відкриття 15 регіональних центрів МСБ; фонду гарантування кредитів для МСБ та програми навчання для підприємців. Загальний бюджет програми до 2020 року становить 95 млн євро.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json