Міністерство економіки України

Уряд Німеччини підтвердив свою підтримку запровадження системи ProZorro

Max

Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини високо оцінює результати першого етапу реформи публічних закупівель в Україні і успіхи у запровадженні електронної системи ProZorro. Німеччина є одним із найбільших донорів проекту ProZorro, і буде і надалі підтримувати впровадження системи. Про це заявила заступник директора департаменту, генерального директорату Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Крістіане Бьогеманн-Гаґедорн під час візиту в офіс команди ProZorro.

Зустріч пані Бьогеманн-Гаґедорн з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України і командою ProZorro відбулася в рамках візиту до України делегації статс-секретарів та інших представників Федеральних міністерств Німеччини. Команда ProZorro презентувала результати пілотного проекту впровадження електронної системи державних закупівель, які виявилися більш ніж успішними. Крім того, були обговорені плани щодо впровадження системи ProZorro на найближчий час. Так, згідно Закону «Про публічні закупівлі», вже до 1 серпня 2016 року всі державні замовники в Україні повинні перевести свої тендери в електронну систему.

Досягнення у впровадженні ProZorro є безумовно визначними, зазначила заступник директора департаменту Федерального міністерства. «З лютого 2015 року завдяки ProZorro держава зекономила більше 1,6 млрд грн. Це вражаючий результат. А головне - публічні закуіпівлі створюють чесну конкуренцію, прозорість системи та допомагають долати корупцію в масштабах всієї держави. Реформа публічних закупівель надзвичайно важлива, і ми раді, що навколо системи ProZorro сформувалася така чудова команда», - зазначила пані Крістіане Бьогеманн-Гаґедорн.

Досягти значного прогресу в реформі публічних закупівель вдалося в тому числі завдяки підтримці міжнародних організацій. Завдяки їхній допомозі зусилля сотень активістів перетворилися на успішний проект, підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Він наголосив, що для успіху реформи необхідно забезпечити запланований перехід на систему ProZorro всіх замовників в країні. «Уряд України зі свого боку забезпечує повне сприяння цьому процесу. І ми раді, що Уряд Німеччини так високо оцінює результати роботи ProZorro і підтверджує свою підтримку реформі», - додав він.

За його словами, розвиток системи ProZorro відбувався виключно за підтримки донорів, без залучення жодної копійки бюджетних коштів. Так, за останні півтора роки Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ), яке за дорученням Федерального Уряду Німеччини підтримує реформи в Україні, виділило на підтримку проекту ProZorro близько 500 тис євро – як у формі фінансового ресурсу, так і у формі обладнання.

GIZ за дорученням Федерального Уряду Німеччини підтримує процес перетворень в Україні з 1993 року. Наразі GIZ працює приблизно у 20 населених пунктах України за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС),  Британського департаменту міжнародного розвитку (DFID) та інших міжнародних донорів. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Україні.

Крім Уряду Німеччини, активну підтримку реформі публічних закупівель і команді ProZorro надає фонд «Відродження», WNISEF, Проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» та багато інших. Прозорість процедур в системі ProZorro гарантує всесвітньо відома антикорупційна організація Transparency International.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json