Міністерство економіки України

Спільна заява Українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій

23 жовтня після восьмої зустрічі Українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій у Вашингтоні заступник Торгового представника США Джеффрі Джерріш та Перший віце-прем’єр міністр України Степан Кубів зробили наступну спільну заяву:

“Задля поглиблення наших тісних економічних зв’язків ми організували восьму зустріч Українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій, метою якої є зміцнення двосторонніх торговельних та інвестиційних відносин. Незважаючи на всі виклики, Україна продовжує працювати над реформуванням своєї економіки та покращенням умов для ведення бізнесу та інвестицій. Сполучені Штати Америки висловили свою постійну підтримку у побудові більш незалежної, демократичної та процвітаючої України.

Зустріч включала презентації від представників бізнесу, які сприяли обговоренням. Співпраця з бізнесом надзвичайно важлива для довготривалих позитивних відносин між нашими країнами.

На міжурядовій частині зустрічі ми обговорили кроки до розширення двосторонньої торгівлі сільськогосподарською та промисловою продукцією. Ми спільно домовились про важливість прозорості та передбачуваності правил, що регулюють імпорт різноманітної продукції.

Ми відзначили продуктивну роботу робочих груп, створених для обговорення технічних, санітарних та фітосанітарних бар’єрів у торгівлі та способів їх мінімізації. Також ми відзначили інтенсивну роботу робочої групи з прав інтелектуальної власності. Їхня робота сприяла прийняттю нового закону про колективне управління в Україні. Вони були постійно залучені до вирішення важливих питань щодо закону та до забезпечення розвитку прозорої, справедливої та передбачуваної системи колективного управління роялті. Експерти повідомили про плани роботи над іншими проектами законів щодо прав інтелектуальної власності в України та про підтримку дотримання чинних законів щодо прав інтелектуальної власності.

Також ми обговорили співпрацю у двосторонніх інвестиційних відносинах. Ми погодились, що для привабливого інвестиційного середовища необхідно створити надійну судову систему та демонструвати здійснення принципу верховенства права в Україні. CША висловили занепокоєння щодо впливу “неформального” ринку на здатність американських підприємств розвиватися в Україні. Підкреслюючи важливість прозорого і передбачуваного правового та регуляторного середовища, делегації обговорили нові пропоновані правила щодо електронних платіжних систем, а також кроки для вирішення непередбачуваних ситуацій, що стосуються повернення податку на додану вартість, транспортної логістики та експортного контролю сільськогосподарської продукції.

Ми готові працювати разом задля підтримки зусиль України щодо здійснення реформ та продовжувати будувати сильні та успішні відносини. Сподіваємося на розширення наших зусиль на наступній зустрічі в Києві у 2019 році.

Передумови

Сполучені Штати Америки та Україна підписали Угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво (TICA) у 2008 році. Відповідно до Угоди, Українсько-американська Рада з торгівлі та інвестицій є основним міжурядовим механізмом для обговорення торгових та інвестиційних відносин між країнами.

 
 
 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json