Міністерство економіки України

Підсумки першого Огляду торговельної політики України в рамках СОТ презентовано Уряду України

Під час сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів України Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і заступник Міністра – Торговий представник України Наталія Микольська представили членам Уряду результати першого Огляду торговельної політики України, що відбувся 19 та 21 квітня 2016 року у штаб-квартирі Світової організації торгівлі у Женеві.

Презентуючи підсумки заходу Наталія Микольська відзначила, що напередодні засідання Україною було отримано понад 450 письмових запитань від членів СОТ, а це передусім свідчить про суттєвий інтерес членів цієї міжнародної організації до України та їхню зацікавленість у поглибленні та розширенні торговельно-економічної співпраці з нашою державою.

“У своїх виступах, під час засідання Органу з огляду торговельної політики делегації членів СОТ, відзначили внесок України у розвиток багатосторонньої торговельної системи (Україна має один із найліберальніших тарифних режимів серед членів СОТ) і наголосили на позитивних зрушеннях у реформуванні її торговельного і інвестиційного режимів, – відзначила Торговий представник України. – Були відзначені досягнення стабілізації макроекономічної ситуації, збалансованості державного бюджету, здійснення заходів, спрямованих на дерегуляцію господарської діяльності, децентралізацію, удосконалення системи державних закупівель і технічного регулювання, реформування банківського та газового секторів, державних підприємств, спрощення митних процедурі тощо. Члени СОТ також привітали ратифікацію Україною Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, прийняття Протоколу про внесення змін до Угоди ТРІПС та приєднання до Угоди СОТ про державні закупівлі.”

Разом із тим Степан Кубів та Наталія Микольська привернули увагу міністрів до низки проблемних питань, які, на думку членів СОТ, стоять на заваді подальшого розвитку торговельного та інвестиційного співробітництва, серед яких найнагальнішими є:

- високий рівень корупції;

- недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності (наявність контрафактної продукції, піратства тощо);

- затримки та брак прозорості під час здійснення відшкодування ПДВ;

- недостатній рівень відкритості та прогнозованості діяльності податкових та митних органів загалом;

- наявність серйозних обмежень на валютному ринку;

- використання індикативних (довідкових) цін під час встановлення митної вартості товарів;

- запровадження заборон та обмежень експорту, зокрема, при експорті необробленої деревини тощо.

Окремі члени СОТ наголошували на необхідності удосконалення системи технічного регулювання та застосування санітарних і фітосанітарних заходів,   використанні Україною міжнародних стандартів як основи для національних стандартів, а також забезпечення балансу між заходами з дерегуляції і належним рівнем санітарного та фітосанітарного контролю.

За підсумками презентації результатів Огляду Прем’єр-міністр України й члени Уряду погодилися з необхідністю рішучих кроків з вирішення порушених членами СОТ проблемних питань та продовження реалізації подальших заходів щодо дерегуляції, удосконалення технічного регулювання, податкової та митної реформ, проведення відкритої та прозорої приватизації державних підприємств, створення незалежної та ефективної судової системи, удосконалення системи врядування.

В ході засідання Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив "популярно пояснити" інспекціям, що вони не мають права тиснути на бізнес. "Це питання надзвичайно важливе. Питання проблемних сфер, загальний бізнес-клімат. Ось у кожного з вас, майже у кожного, є різні підпорядкування, інспекції і все інше. Їм треба просто дуже популярно пояснити, що вони не мають права тиснути на бізнес. Організовують якісь скарги, потім виходять, блокують, а іноді приходять по 3-4 організації і починають перевіряти одне і те ж. Це просто маразм, і з цим треба покінчити. І ми з цим покінчимо, до речі. Я просив би, щоб ви це врахували. це буде оцінка, в тому числі, вашої діяльності. Податкова система, адміністрування податків. Ця стабільність потрібна нашому українському бізнесу ", - заявив  Прем'єр-міністр України .

Крім того, це має бути враховано при доопрацюванні Плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік.

“Упевнена – забезпечення Україною транспарентності й передбачуваності свого торговельного режиму, неухильне дотримання правил та принципів СОТ й відповідних зобов’язань обов’язково сприятиме поліпшенню бізнес-клімату в Україні. Це дозволить досягти зростання обсягів нашої зовнішньої торгівлі, а також покращить інвестиційну привабливість держави й забезпечить збільшення надходження іноземного капіталу в Україну”, – наголосила Наталія Микольська, додавши, що важливо: опрацювати всі занепокоєння та врахувати їх при розробці програми діяльності Уряду

Заслухавши сьогодні на засіданні Уряду наш із Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим звіт про підсумки цього заходу, і Прем’єр-міністр України підтримав позицію Мінекономрозвитку та дав доручення щодо негайного вирішення цих проблем, враховуючи національні інтереси України.  Мені як Торговому представнику вкрай важлива така позиція Уряду та Прем’єр-міністр України. Вона підтверджує, що вирішення цих проблем важливе не лише для наших міжнародних партнерів, а й для українського бізнесу та іноземних інвесторів.

Як я і зазначила в заключній промові в СОТ “Україна - змінюється!” Отже, “міжнародний аудит” пройдено і я вірю що з таким підходом ми і надалі зможемо утвердити позитивний імідж України як передбачуваного торговельного партнера та сприяти розвитку українського експорту.

Додатки:

Звіт Уряду України

Звіт Секретаріату СОТ

Вступна заява України, англійською та українською

Прикінцева заява України англійською та українською

Презентація щодо Огляду торговельної політики України в рамках СОТ

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json