Міністерство економіки України

Виступ Степана Кубіва на пленарній сесії 11-ї Конференції міністрів СОТ

Виступ

Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С. І. на пленарній сесії 11-ї Конференції міністрів СОТ

(м. Буенос-Айрес, 12 грудня 2017 року)

 

Пані Голово,

пане Генеральний директоре,

Шановні міністри,

Пані та панове,

Насамперед, від імені України хотів би висловити щиру вдячність Уряду і народу Аргентинської Республіки за теплий і гостинний прийом делегатів Конференції.

Україна залишається палким прихильником багатосторонньої торговельної системи і підтримує зусилля членів щодо вдосконалення нинішніх правил торгівлі та створення нових.

Україна вважає, що вкрай важливим є вдосконалення дисциплін щодо внутрішньої підтримки у сфері сільського господарства та запобігання застосуванню заходів, які спотворюють торгівлю.

Розбіжності у підходах до вирішення окремих питань, безумовно, є викликом для нашої спільноти, проте члени неодноразово демонстрували свою здатність знаходити взаємоприйнятні рішення і досягати поставлених цілей для розвитку світової торгівлі.

Ми віримо, що подальша лібералізація торгівлі та вдосконалення правил і дисциплін забезпечать поступове вирівнювання зобов’язань між членами, які заснували СОТ, та членами, які приєднались до організації згідно із статтею XII Угоди про СОТ.

Не менш важливим викликом для членів є забезпечення належної імплементації зобов’язань і дотримання положень чинних угод.

На жаль, останнім часом ми спостерігаємо певну тенденцію до запровадження окремими членами численних заходів, що обмежують торгівлю.

Ми хотіли б закликати членів утримуватися від застосування нових торговельних обмежень, а також усунути наявні торговельні обмеження, які не можуть бути виправдані нормами СОТ.

У цьому контексті особливого значення набуває роль системи вирішення спорів СОТ, яка протягом багатьох років слугує ефективним засобом врегулювання торговельних суперечок і яку небезпідставно називають “діамантом в короні СОТ”.

Україна закликає докласти усіх зусиль для забезпечення належної роботи системи вирішення спорів як найефективнішого міжнародного механізму врегулювання суперечок.

Незважаючи на відомі наявні зовнішні виклики, на сьогодні Україна продовжує наполегливо і рішуче впроваджувати масштабні комплексні реформи у всіх сферах суспільного життя.

Правила СОТ є додатковим стимулом для впровадження внутрішніх реформ. Так, приєднавшись у 2016 році до Угоди СОТ про державні закупівлі, Україна запровадила сучасну систему прозорих електронних державних закупівель ProZorro та ініціювала започаткування пілотного проекту із створення міжнародного порталу у рамках ініціативи ProZorro GoGlobal.

Ратифікувавши в 2015 році Угоду СОТ про спрощення процедур торгівлі, Уряд України вживає заходів, спрямованих на дерегуляцію зовнішньоторговельної діяльності, створення ефективного “єдиного вікна”, покращення бізнес-клімату.

Ми повинні зробити все можливе, щоб ця Конференція стала кроком уперед у зміцненні багатосторонньої торговельної системи – в інтересах зростання, розвитку, створення робочих місць, підвищення рівня життя у світі та забезпечення оптимального використання світових ресурсів відповідно до цілей сталого розвитку.

Дякую за увагу.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json