Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

20
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Національна рада реформ розглянула проект закону “Про приватизацію державного майна”
12.09.2017 | 16:48 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 12 вересня, відбулось 26 засідання Національної ради реформ, присвячене прогресу України в процесі приватизації. Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів презентував нові підходи до продажу активів, відображені у проекті закону “Про приватизацію державного майна”. Новий законопроект був розроблений Мінекономрозвитку спільно з Фондом державного майна та вже поданий до Верховної Ради України (№7066 від 4 вересня 2017 року). Учасники Національної ради реформ висловили підтримку цьому законопроекту і погодилися щодо необхідності приватизації.

“Ні для кого не секрет, що приватизація йде не тими темпами, як ми собі уявляли. Починаючи з 2015 року ми приватизували 48 підприємств на загальну суму 3,6 млрд грн, при тому що план надходжень від приватизації на рік - 17 млрд грн”, - наголосив Степан Кубів.  

Перший віце-прем’єр-міністр пояснив, що процес приватизації стикається зі значними викликами. Так, зокрема, 1231 підприємство наразі заборонене до приватизації, тоді як, на думку Уряду та Мінекономрозвитку, в державній власності повинно залишитись лише 378 державних підприємств та об’єктів, які виконують функції держави.

Водночас, Степан Кубів наголосив на недосконалості процесу приватизації: “Погляньмо правді у вічі - в нас мало “легких”  об’єктів для продажу, тому Фонд держмайна повинен діяти більш витончено і професійно. Він повинен підходити до процесу залучення приватного інвестора як інвестиційні банки підходять до продажу активів”.

Проект закону “Про приватизацію державного майна” вирішує проблему на трьох рівнях: він дозволить скоротити перелік об’єктів, які заборонені до приватизації; застосувати практики продажу активів прийняті в приватному секторі; та перейти до ринкового ціноутворення на держпідприємства.

Детальніше про проект закону тут: http://bit.ly/2y31aRN.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json