Міністерство економіки України

Наталія Микольська: реформа державної системи інтелектуальної власності в Україні набирає обертів

Нарада

В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України схвалено проект Концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Під головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської пройшло розширене засідання Міжвідомчої робочої групи з питань Концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

Обговорення відбулося із залученням міжнародних експертів, Представництва ЄС в Україні та проекту Twinning, Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, науковців, представників органів виконавчої влади, громадської ради при Мінекономрозвитку, фахівців у сфері інтелектуальної власності.

"Дискусії та зауваження передували створенню Концептуальних засад та початку реформи - реформи системи державного управління інтелектуальної власності  в Україні. Дуже вдячні всім колегам, однодумцям, експертам за продуктивний день. Реформа набирає обертів!”, - подякувала всім, хто долучився, заступник Міністра Наталія Микольська.

Вона також додала, що важливо, щоб на наступних відкритих слуханнях, стосовно щорічного перегляду «Спеціальної доповіді 301», Україна не розглядалася взагалі.

"Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ) змінить систему державного управління інтелектуальної власності, це створення умов «Єдиного вікна» для отримання охоронних документів інтелектуальної власності, розвитку культури та сфери інтелектуальної власності у країні", - пояснила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олена Мініч.

Зокрема, згідно з документом, першочерговими заходами у напрямку здійснення реформи сфери інтелектуальної власності  є:

  • створення Національного органу інтелектуальної власності, як державної організації на базі Укрпатенту та Державної служби інтелектуальної власності України з підпорядкуванням Мінекономрозвитку;

  • забезпечення прозорості та  ефективності діяльності НОІВ;

  • стимулювання розвитку  висококваліфікованих експертів та спеціалістів  у сфері  інтелектуальної власності;

  • підвищення рівня культури інтелектуальної власності в країні;

  • сприяння розвитку інноваційної економіки.

Тож, ухвалений проект документу, з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій, рекомендовано направити на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json