Міністерство економіки України

Наталія Микольська: Наше завдання - налагодити постійний діалог між українськими та європейськими підприємствами

Микольська

Зони вільної торгівлі покликані сприяти усуненню бар'єрів у торгівлі. Такі угоди забезпечують вільне переміщення товарів, послуг, інвестицій і людей. Про це сказала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська під час свого виступу на зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації.

«Наше завдання - налагодити постійний діалог між українськими та європейськими підприємствами. Відтепер малий та середній бізнес України, користуючись цими угодами, може отримати цілий ряд вигод і переваг, а також розширити доступ до нових ринків», - розповіла Наталія Микольська.

Вона таж додала, що зони вільної торгівлі  можуть бути побудовані на трьох основних принципах лібералізації: торгівлі товарами, торгівлі послугами та інвестиціях. Крім того, ЗВТ можуть охоплювати права на інтелектуальну власність і державні закупівлі.

«Зони вільної торгівлі – це перш за все можливості, що відкриваються перед бізнесом. У той же час, ми очікуємо більшої активності зі сторони бізнесу не лише при застосуванні угод, а й стосовно проблемних питань очікувань та необхідних кроків Уряду, що виникають у ході реалізації таких угод», - повідомила Торговий представник України.

Також під час свого виступу вона окреслила мережу зон вільної торгівлі України, розповіла про Генералізовану систему преференцій, яку надають Канада, ЄС, Туреччина, Японія та США, а також про головне, шо вже реалізовано. Відтак під дію ГСП повернено наступні українські товари:

·         рідкісні гази, крім аргону;

·         частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу;

·         макуха та інші тверді залишки виділення жирів та олії із соняшникового насіння;

Наталія Микольська охарактеризувала нові можливості включення нових товарів до Генералізованої системи преференцій США через процедуру щорічного перегляду. Та наголосила на важливості постійної співпраці з бізнесом.

У рамках проведення роботи щодо підвищення обізнаності українських експортерів щодо можливостей використання механізмів Генералізованої системи преференцій США Мінекономрозвитку створено на веб-сайті окремий розділ щодо ГСП, в якому розміщено всю інформацію. також інформація постійно надається бізнесу під час форумів та семінарів.

Розпочато поступову лібералізацію торгівлі з ЄС. Наявні на сьогодні дані оперативної митної статистики за 4 місяці поточного року вже дають змогу оцінити перші 120 днів дії режиму поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС:  

Варто виділити низку позитивних моментів. Передусім, констатується зростання вітчизняного експорту у порівнянні з 4 місяцями минулого року по таких товарах:

·         продовольчі товари та напої – на 46%;

·         транспортні засоби і запасні частини – на 3%;

·         споживчі товари – на 21%.

Наталія Микольська окреслила подальші кроки в рамках інтеграційних процесів з ЄС, а саме приєднання України до Пан-Євро-Мед Регіональної конвенції преференційного походження товарів. Кінцева мета: Збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів. Також заплановане створення багатокластерного діалогу Україна-ЄС щодо взаємодії з питань промислової політики, що, у свою чергу, розширить присутність вітчизняних товарів з високим ступенем переробки на риках ЄС та залучатиме Україну в європейські ланцюги створення доданої вартості. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json