• Перейти до основного вмісту
Державні сайти
Інфо-ресурси
Eng
Версія для слабозорих
Про нас
Діяльність
Реалізація ініціативи ЄС “Ukraine Facility” Гуманітарне розмінування Інтелектуальна власність Стратегічне планування та макроекономічне прогнозування Промислова політика Корпоративне управління та реформування державної власності Економіка оборони і безпеки Інноваційна діяльність Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво Умови праці Трудова міграція Публічні закупівлі Розвиток людського капіталу та соціальний діалог Сфера зайнятості Адміністративні послуги Розвиток торгівлі та захист прав споживачів Регуляторна діяльність Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції Міжнародна торгівля Преференційні торговельні угоди Діяльність України у Світовій організації торгівлі Торговельний захист Європейська інтеграція Євроатлантична інтеграція Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії Технічне регулювання Довкіллєва політика Державна реєстрація пестицидів і агрохімікатів Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року Природоохоронні території та біорізноманіття Оцінка впливу на довкілля Управління відходами Рибне господарство Тваринництво Сільськогосподарське дорадництво Насінництво та охорона прав на сорти рослин Гідротехнічна меліорація земель Захист і карантин рослин Регулювання діяльності з ОРР та ФПГ Органічне виробництво Кліматична політика Рослинництво Агрострахування Водна та морська політика Міжнародне співробітництво Стратегічна екологічна оцінка Продовольча безпека Корми Благополуччя тварин Наукові дослідження та розробки Сільський розвиток Гендерна рівність Система даних щодо сталого розвитку сільського господарства (FSDN)
Бізнесу
Громадянам
Пошук
Пошук

Україна подала позов в СОТ проти Російської Федерації щодо обмеження транзиту

13.02.2017 | 10:19

9 лютого 2017 року Україна направила в СОТ вимогу про створення Групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у треті країни: Казахстан та Киргизстан (DS512 «Росія – заходи щодо транзитного руху»).

З моменту застосування Україною положень Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 року, Російська Федерація ввела обмеження транзитного руху автомобільними та залізничними шляхами з території України через територію Російської Федерації до Республіки Казахстан, а з 1 липня 2016 року і до Киргизької Республіки. За оцінками експертів близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку Російської Федерації.

В рамках роботи по протидії агресії Російської Федерації в торговельній сфері та з метою захисту інтересів України та українських експортерів, Мінекономрозвитку у минулому році розпочало процес врегулювання суперечки в рамках СОТ щодо згаданих обмежень. Оскільки на першому етапі РФ не готова була до врегулювання суперечки та не вжила заходів щодо скасування неправомірних, дискримінаційних та економічно необґрунтованих обмежень у сфері транзиту, українська сторона продовжила розгляд справи згідно зі встановленою процедурою, і для початку наступного етапу розгляду суперечки (розгляду справи по суті) до СОТ було направлено вимогу про створення Групи експертів.

«З моменту застосування обмежувальних заходів, що оскаржуються, експорт товарів з України до країн Центральної/Східної Азії в 2016 році знизився на 38,3 % в порівнянні з 2015 роком. В цілому втрати експорту товарів до Казахстану* та Киргизстану** оцінюються в обсязі понад $0,4 млрд. Ми глибоко переконані, що торговельна агресія Російської Федерації в тому числі неправомірні дії з обмеження транзиту (а де-факто майже повна заборона) з України у треті країни повинні здобути об’єктивну оцінку експертів Світової організації торгівлі та безумовно мають бути скасовані. Це сприятиме усуненню порушення прав та інтересів українських виробників та експортерів з боку Російської Федерації та дозволить нашій державі відновити свій транзитний потенціал. Ми віримо у обґрунтованість нашої позиції і докладатимемо всіх зусиль для її доведення," - прокоментувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах та підкріплена беззаперечними доказами, що забезпечує підтримку ключовими зарубіжними партнерами, серед яких, в першу чергу, ЄС та США. Протидія Російській Федерації триває. Позов щодо обмеження транзиту став вже другим позовом України в СОТ проти Російської Федерації за останній час. Наразі ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який охоплюватиме численні заборони та обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

Історія питання:
14.09.2016 від України направлено вимогу до СОТ про консультації з Російською Федерацією.
10.11.2016 проведено консультації з Російською Федерацією стосовно заходів щодо обмеження транзитного руху. Російською стороною було наголошено на неможливості досягнення узгодженої позиції під час проведення консультацій, оскільки оскаржувані заходи були застосовані з метою забезпечення економічної безпеки та національних інтересів РФ.
09.02.2017 українською стороною направлено вимогу про створення групи експертів у справі DS 512 «Російська Федерація – заходи щодо транзитного руху».

 

* показники експорту за 2016 рік
** показники експорту за друге півріччя 2016 року

Теги:
Версія для слабозорих
Попередня версія сайту
Телефон кореспонденції
Електронна пошта
Адреса
01008, Україна, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2
https://freegeoip.net/json