Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна є найважливішим торговельним логістичним хабом між Азією та Європою, - Степан Кубів на форумі у Пекіні
14.05.2017 | 12:38 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

14 травня 2017 року Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у Діалозі високого рівня Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях», який проходить у Пекіні, Китай.

У своєму виступі Степан Кубів підкреслив, що Україна відіграє надзвичайно важливу роль у налагодженні торгівлі між Азією та Європою.

“В Україні сходяться і перехрещуються шляхи зі сходу на захід і з півночі на південь, відтак територіально та геоекономічно Україна є невід’ємною частиною глобального проекту «Один пояс і шлях». Адже у сучасному світі для повноцінної взаємодії держав закладений фактор взаємозалежності та взаємодоповнюваності економік партнерів, який формує концепцію цього важливого проекту”, - зазначив Степан Кубів.

Він підкреслив, що участь України у проекті «Один пояс і шлях» сприятиме зростанню торгівлі з усіма країнами-партнерами, активізації двостороннього інвестування, комплексному та сталому розвитку економік.

“Це означатиме підвищення економічного і технічного співробітництва та нарощування потенціалу у галузі торгівлі та інвестицій, створенню умов для всебічного і стійкого розвитку у трьох вимірах - економічному, соціальному та екологічному у збалансований і комплексний спосіб”, - наголосив Степан Кубів у своєму виступі.

Довідково

Проект “Один пояс, один шлях” є головним напрямом зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної політики Китаю. У глобальному вимірі проект передбачає торгове, інвестиційне та економічне співробітництво, зростання економічних показників, посилення економічних зв'язків і безперешкодної торгівлі між країнами-учасницями для збільшення переваг і вигоди  від економічної глобалізації.

Ключовими напрямками взаємодії у проекті є логістика і створення нових транспортних коридорів; валютно-фінансова сфера (зовнішнє кредитування та інвестиції); поєднання виробничих потужностей Китаю із зовнішнім попитом відповідних країн; оновлення моделі індустріального співробітництва; туризм; гуманітарна сфера.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2