Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від Управління з питань транспортного забезпечення та звязку Запорізької міської ради
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Тема розширена: Застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до п.4 ч.2 ст. 35 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: п. 4) ч.2 ст. 35 ЗУ "Про публічні закупівлі" - якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.
Якщо тендер був двічі відмінено по абз. 6 ч.1 ст 31 ЗУ - відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом, а саме в першому тендері відхилині всі пропозиції, а вдругому тендері відхилино два переможця, чи має право замовник застосувати переговорну процедуру?
Відповідь на запит 134/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Так, пунктом 4 частини другої статті 35 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Разом з цим згідно з абзацом п’ятим частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги у разі подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій.

Таким чином, правові підстави для застосування замовником переговорної процедури закупівлі у відповідності до пункту 4 частини другої статті 35 Закону виникають лише у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через те, що для участі у торгах в обох випадках було подано менше двох тендерних пропозицій.

 

 

Відповідь надано: Департаментом регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2