Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Дотендерний об'єкт капітального ремону став тендерним
Суть питання: У 2017 році було уклдено прямий договір на роботи з капітального ремонту водозабору на 2 роки. Сума договору складала 1 345 467,00 грн. У 2017 році виконано робіт на суму 669 904,80 грн. У 2018 році укладнено додаткову угоду на загальну суму об'єкту 1 807 849,06 грн. Так обєкт став тендерним у звязку із підвищенням цін на матеріали. Що повинен робити замовник у випадку коли дотендрний об'єкт стає тендерним? Чи можна укладати додаткову угоду в описаному випадку або треба проводити переговорну процедуру на суму збільшення ціни?
Відповідь на запит 183/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень (частина перша статті 2 Закону).

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-01%2F38216-06,  розміщено лист від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 “Щодо закупівлі робіт”.

У свою чергу, договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору  щодо закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, не є предметом регулювання Закону.

Так, договірні відносини регулюються зокрема Цивільним та Господарським кодексами України. Підстави та порядок зміни договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України та статтею 188 Господарського кодексу України.

Відповідь надано: Департаментом регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json