Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від КЗ "Зеленопільський ПНІ" ДОР"
Тема: Виконання договору
Тема розширена: Про попередню оплату
Суть питання: Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи правомірні дії Казначейства, якщо воно відмовляється реєструвати договір укладений на 2019 рік на суму 120 тис.грн., в якому передбачена попередня оплата за товар, поставка товару згідно графіку поставки здійснюється на умовах попередньої оплати помісячно(розмір одноразового платежу складає не більше 12тис. в місяць)? Відповідно до Постанови КМУ №117 від 23.04.2014 р. замовник має належним чином оформлене рішення головного розпорядника бюджетних коштів на попередню оплату під цей договір, в якому дається дозвіл на попереднню оплату на товар вартістю не більш як 100 тис. гривень на строк не більше одного місяця.
Відповідь на запит 61/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Питання щодо здійснення попередньої оплати регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти”.

Водночас згідно Положення про Міністерство фінансів України (далі – Мінфін), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014  № 375, Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику.

Тому з питання роз’яснення положень Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 пропонуємо звернутися до Міністерства фінансів України.

Разом з тим повідомляємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери закупівель в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json