UA | EN
Спрощення процедур інвестування

Спрощення процедур інвестування – важливий фактор для інклюзивного економічного зростання та досягнення Цілей сталого розвитку. Підвищення прозорості, передбачуваності та ефективності нормативного регулювання в сфері інвестиційної діяльності наразі є актуальним питанням для всіх країн, а особливо для країн, що розвиваються.

Останні дослідження Світового банку, СОТ та інших організацій показали, що всеосяжні торговельні та інвестиційні угоди можуть сприяти значним інвестиціям в економіку країн.

У рамках СОТ в 1996 році на Конференції міністрів у Сінгапурі міністри домовились про створення робочих груп з питань інвестування, конкурентної політики та прозорості в державних закупівлях, які ще називають "сінгапурські питання". Робоча група з питань інвестування зосередилась на економічних взаємозв'язках між торгівлею та інвестиціями. Проте після багатьох років обговорення згадані сінгапурські питання були виключені з робочої програми раунду багатосторонніх переговорів "Доха-Розвиток".

Наразі, в СОТ тривають дискусії щодо включення питань зі спрощення процедур інвестування у порядок денний багатосторонніх переговорів.

При цьому група країн "Друзі сприяння інвестування заради розвитку" (Аргентина, Бразилія, Гонконг, Казахстан, Китай, Колумбія, Мексика, Нігерія, Пакистан, Південна Корея та Чилі) та група країн МІКТА (Австралія, Індонезія, Мексика, Південна Корея та Туреччина) виступають за активне обговорення зазначених питань у рамках СОТ.

Під час проведення 11-ої Конференції міністрів, яка відбулась 10-13 грудня 2017 року в м. Буенос-Айрес (Аргентинська Республіка) було розповсюджено спільну заяву 70 членів СОТ щодо спрощення процедур інвестування заради розвитку (документ WT/MIN/(17)/59).

Визнаючи взаємозв'язок між інвестуванням, торгівлею та розвитком, члени СОТ погодилися у 2018 році провести структуровані обговорення з метою розроблення концептуальних засад спрощення процедур інвестування та закликали інших членів СОТ активно долучатися до цієї роботи.

Обговорення спрямовані на розробку майбутньої Угоди спрощення процедур інвестування. Наразі розглядаються такі питання:

  • підвищення прозорості та передбачуваності інвестиційних заходів;
  • упорядкування та прискорення адміністративних процедур;
  • посилення міжнародного співробітництва, обмін інформацією та найкращими практиками з питань спрощення процедур інвестування.

Водночас, питання доступу до ринку, захисту інвестицій та урегулювання спорів між державою і інвесторами не є предметом обговорень, оскільки вони регулюються двосторонніми інвестиційними угодами між державами.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

СОТ:           Торгівля та інвестиції

ЮНКТАД:    Центр інвестиційної політики