Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Управління державною власністю » Звіт про результати реалізації пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи ProZorro. Продажі
Звіт про результати реалізації пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи ProZorro. Продажі
06.08.2018 | 17:07 | Департамент управління державною власністю.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 717 "Про реалізацію пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи ProZorro.Продажі" (далі – постанова) Кабінет Міністрів України постановив погодитися з пропозицією Мінекономрозвитку стосовно реалізації пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи ProZorro. Продажі (далі – пілотний проект).

Підпунктом 1 пункту 3 постанови установлено, що для цілей пілотного проекту до замовників належать: казенні підприємства, державні комерційні підприємства (їх об’єднання), державні установи та організації, а також господарські організації, у статутному капіталі яких органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, державні компанії володіють часткою (акціями, паями) в розмірі 50 відсотків і більше або володіють більшістю голосів у вищому органі суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб’єкта господарювання.

Згідно з пунктом 5 постанови рекомендовано органам державної влади, органам місцевого самоврядування, комунальним підприємствам та організаціям, не визначеним підпунктом 1 пункту 3 постанови, які мають намір долучитися до пілотного проекту, використовувати електронну торгову систему ProZorro.Продажі для здійснення продажу майна на умовах, визначених Порядком, затвердженим постановою.

На період дії пілотного проекту адміністратором електронної торгової системи (далі - ЕТС) ProZorro.Продажі визначено громадську організацію "Трансперенсі Інтернешнл Україна", яка володіє зазначеною системою та зобов'язується передати її державі Україна після завершення реалізації пілотного проекту.

Метою пілотного проекту було досягнення наступних цілей:

1. Запровадити електронну торгову систему, що дозволить уніфікувати процес реалізації державного та комунального майна, розширити коло учасників та, як наслідок, підвищити конкуренцію на ринку.

2. Врегулювати загальні умови підготовки та проведення електронних торгів (аукціонів) з продажу державного та комунального майна (матеріальних активів, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), а також іншого майна (активів) державних та комунальних підприємств, із використанням електронної торгової системи ProZorro.Продажі, зокрема, визначити процедури підготовки до електронних торгів (аукціону) та процедури проведення електронних торгів (аукціону).

3. Підвищити конкуренцію за рахунок спрощення доступу до торгів з реалізації об’єктів державної та комунальної власності, майна державних та комунальних підприємств, а також господарських товариств, у статутному капіталі яких частка державної або комунальної власності перевищує 50 відсотків, а також рівного доступу для всіх зацікавлених інвесторів до інформації про таке майно.

4. Створити умови для побудови системи онлайн-моніторингу продажу державного та комунального майна з метою суттєвого посилення громадського контролю у цьому напрямку.

За інформацією громадської організації "Трансперенсі Інтернешнл Україна" за період дії постанови до пілотного проекту приєднались, зокрема, такі суб’єкти господарювання: ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрпошта", ПАТ "Укренерго", ПАТ "Гідроенерго", ДП "Східний ГОК", КП "Київський метрополітен", ПАТ "Укрнафта", ТОВ "ЗТМК", АМПУ "Южний", ПАТ "КБ "Приватбанк".

Серед місцевих органів самоврядування, які долучилися до пілотного проекту, можна окремо відзначити наступні: Львівська міська рада, Чернівецька міська рада, Харківська міська рада, Вінницька міська рада, Хмельницька міська рада тощо, а також комунальні підприємства зазначених органів місцевого самоврядування. 

В результаті пілотного проекту вищезазначеними державними та комунальними підприємствами було реалізовано майна на суму понад 390 млн. гривень, у торгах брали участь понад 700 учасників, середня кількість пропозицій на електронні торги - 3.26 пропозицій, середнє збільшення початкової ціни - 25,87%.

Також, слід зазначити, що 18 січня 2018 року набрав чинності Закон України "Про приватизацію державного і комунального майна" (далі – Закон).

Постановами Кабінету Міністрів України:

від 10.05.2018 № 432 затверджено Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації;

від 10.05.2018 № 433 затверджено Порядок відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків та визначення адміністратора електронної торгової системи (далі – постанова № 433).

З прийняттям Закону та зазначених постанов були суттєво змінені правила платного відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону об’єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах.

Пунктом 2 постанови № 433 державне підприємство "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ", що належить до сфери управління Мінекономрозвитку, визначено відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи – адміністратором електронної торгової системи.

11.06.2018 громадською організацією "Трансперенсі Інтернешнл Україна" надано державному підприємству "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ" ліцензію на використання ЕТС ProZorro.Продажі  (ЕТС ProZorro.Продажі ЦБД2).

Отже, ЕТС ProZorro.Продажі, яка була розроблена з метою забезпечення реалізації пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням ЕТС Prozorro.Продажі стала базисом для розробки програмного рішення для процедури проведення електронного аукціону з продажу об'єктів малої приватизації відповідно до Закону.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2