Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Міжнародна торгівля » Зовнішньоекономічна діяльність » Торговельно-економічні зв’язки України з країнами світу » Спільні міжурядові комісії з країнами Близького та Середнього Сходу та Африки
Єгипет

Довідка про діяльність Міжурядової Спільної Комісії по економічному та науково-технічному співробітництву між Україною та Арабською Республікою Єгипет

Назва: Міжурядова Спільна Комісія по економічному та науково-технічному співробітництву між Україною та Арабською Республікою Єгипет (далі – Комісія).

Правова підстава створення:

Комісія створена згідно з Угодою про економічне та науково-технічне співробітництво між Урядом України та Урядом Арабської Республіки Єгипет від 22.12.1992 року.

Кількість проведених засідань: 6.

Останнє засідання: 23-24.11.2010, м. Каїр. Єгипетську делегацію очолював Осман Мохамед Осман, Міністр економічного розвитку Арабської Республіки Єгипет, Українську делегацію очолював Дмитро Колєсніков, Міністр промислової політики України.

Голова Української частини Комісії: Віце-прем’єр-міністр України П.В. Розенко.

Наступне засідання: дати буде узгоджено дипломатичними каналами, м. Київ.

Основні напрями співробітництва, які опрацьовувалися під час останнього засідання: торговельно-економічна сфера, сільське господарство, промисловість, будівництво, транспорт, енергетика, освіта та наука, культура, водне господарство тощо. Крім того, обидві Сторони домовилися прискорити підписання таких документів:

- Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Арабської Республіки Єгипет про співробітництво у митних справах;

 - Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Арабської Республіки Єгипет про повітряне сполучення;

- Угоду між Урядом України та Урядом Арабської Республіки Єгипет про морське торговельне судноплавство;

 - Меморандум про взаєморозуміння між Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку України та Єгипетським Управлінням з фінансового нагляду.

У рамках Комісії підписано:

- Протокол Шостого спільного засідання Комісії.

- Угоду між Міністерством освіти і науки України та Міністерством вищої освіти і наукових досліджень Арабської Республіки Єгипет про першочергові заходи з розвитку співробітництва в галузі освіти і науки на 2010-2013 роки;

- Виконавчу Програму співробітництва в галузі культури між Міністерствами культури і туризму України та Міністерством культури Арабської Республіки Єгипет на період 2010 - 2012 рр.;

- Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом України по водному господарству та Міністерством водних ресурсів та іригації Арабської Республіки Єгипет про співробітництво у галузі водних ресурсів.

Виконання домовленостей:

Мінекономрозвитку розроблено План заходів з реалізації досягнутих домовленостей, який затверджено дорученням Кабінету Міністрів України від 24.12.2010 № 48308/30/1-10.

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2