Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Міжнародна торгівля » Зовнішньоекономічна діяльність » Торговельно-економічні зв’язки України з країнами світу » Спільні міжурядові комісії з країнами Близького та Середнього Сходу та Африки
Ізраїль

Довідка про діяльність Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва

Назва: Спільна Українсько-Ізраїльська Комісія з питань торгівлі та економічного співробітництва (далі – Комісія).

Правова підстава створення:

Комісія створена на підставі статті Угоди між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль «Про торгівлю та економічне співробітництво» від 11 липня 1995 року.

Кількість проведених засідань: 10.

Робочі органи у рамках Комісії:

  • Робоча групи з питань транспорту (перше засідання відбулось 25.04.2007, м. Єрусалим).
  • Робоча група з питань туризму (перше засідання відбулось у рамках 6-го засідання Комісії, 03.07.2012, м. Єрусалим).
  • Робоча група з питань стандартизації, метрології та оцінки відповідності (створення зафіксовано у Протоколі 9-го засідання Комісії, 5-6.10.2016, м. Київ).
  • Робоча група у сфері захисту навколишнього середовища та управління водними ресурсами (створення зафіксовано у Протоколі 9-го засідання Комісії, 5-6.10.2016, м. Київ).
  • Спільний Українсько-Ізраїльський комітет з науково-технологічного співробітництва (створений відповідно до Програми наукового і технологічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль від 12.12.2015, проведення першого засідання Комітету зафіксовано у Протоколі 9-го засідання Комісії, 5-6.10.2016, м. Київ).

Останнє засідання: 21-22.08.2017, м. Київ. Українську делегацію очолював Міністр закордонних справ України П. А. Клімкін, Ізраїльську – Міністр з питань охорони навколишнього середовища, Міністр у справах Єрусалима та спадщини З. Елькін. у рамках Комісії відбулись окремі засідання робочих груп зі співробітництва у сфері туризму, стандартизації та сільського господарства.

Голова Української частини Комісії: Міністр закордонних справ України П. А. Клімкін

Наступне засідання: 19.06.2018, м. Єрусалим.

Основні напрями співробітництва, які опрацьовувалися під час останнього засідання: торговельно-економічне співробітництво, залучення інвестицій, промисловість, енергетика, туризм, стандартизація та сертифікація, зв’язок, розвиток співробітництва з Ізраїльською агенцією міжнародного співробітництва та розвитку MASHAV, співпраця у інноваційній, фінансовій, транспортній, медичній та гуманітарній сферах. Визначено конкретні перспективи поглиблення взаємодії у сферах сільського господарства, водних ресурсів, а також відновлюваних джерел енергії і енергоефективності.

У рамках Комісії підписано: Протокол Десятого засідання Комісії.

Виконання домовленостей:

Мінекономрозвитку розроблено План заходів з реалізації досягнутих домовленостей, який затверджено дорученням Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 №19910/9/1-17.

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2