Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Міжнародна торгівля » Зовнішньоекономічна діяльність » Торговельно-економічні зв’язки України з країнами світу » Спільні міжурядові комісії з країнами Близького та Середнього Сходу та Африки
Іран

Довідка про діяльність Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва

Назва: Міжурядова Міжурядової Українсько-Іранська спільна комісія з економічного та торговельного співробітництва (далі – Комісія).

Правова підстава створення:

Комісія створена відповідно до Статті 5 Декларації про принципи дружнього співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран, вчиненої у м. Тегеран 26 квітня 1992 року під час зустрічі президентів двох країн, Статті 8 Торговельної угоди між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Іран від 26 квітня 1992 року (втратила чинність) та Статті 19 Торговельної Угоди між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Іран від 06.02.2001 (ратифіковано19.06.2003)

роботу Комісії регламентує Протокол щодо порядку роботи Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва від 22.05.1996.

Кількість проведених засідань: 6.

Робочі органи в рамках Комісії, які діють після відновлення роботи Комісії у 2015 р.:

  • Комітет з питань режимів торгівлі між Україною та Ісламською Республікою Іран;
  • Робоча група з питань сільського господарства;
  • робоча група з банківських питань;
  • українсько-іранська Робоча група з питань транспорту;
  • українсько-іранська робоча група в енергетичній та нафтогазовій сферах;
  • Спільний комітет з інвестицій (у стадії створення).

Останнє засідання: 09-10.03.2017, м. Київ. Українську делегацію очолив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, Іранську –Міністр Сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран Махмуд Ходжаті. У рамках заходу відбувся бізнес-форум.

Голова Української частини Комісії: Міністр енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик.

Наступне засідання: дати буде погоджено дипломатичними каналами, м. Тегеран.

Основні напрями співробітництва, які опрацьовувалися під час останнього засідання: торгівля, промисловість, транспорт, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, туризм. Визначено найбільш перспективні напрямки співробітництва, серед яких активізація роботи на рівні ділових кіл, міжрегіональне співробітництво, взаємна участь сторін у реалізації стратегічних програм і ініціатив; спільна робота в рамках проектів на території України і країн-партнерів для підвищення конкурентоспроможності спільного продукту на регіональних ринках; залучення компаній і підприємств обох країн у створення нових виробничих потужностей на територіях індустріальних парків та інноваційних центрах; збільшення обсягів експорту українських товарів, які визначені як пріоритетні (сільське господарство, авіаційна галузь, машинобудування, гірничо-металургійна, нафтогазова, вугільна, деревообробна галузі, хімічна промисловість тощо); збільшення частини високотехнологічної та наукоємної складової двосторонньої торгівлі; продовження співробітництва в галузі туризму, стандартизації і сертифікації тощо.

У рамках Комісії підписано:

Меморандум про взаєморозуміння Шостого засідання Комісії.

Виконання домовленостей:

Розроблено План заходів з реалізації досягнутих домовленостей, який затверджено дорученням Кабінету Міністрів України від 08.06.2017 № 8839/7/1-17.

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2