Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях Комітету з СФЗ / Засідання
Інформація щодо участі України в роботі Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (21-22 березень 2019 року)
02.04.2019 | 14:39 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

21-22 березня 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось офіційне засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет).

Відповідно до порядку денного на засіданні розглядалися питання щодо імплементації Угоди СФЗ; забезпечення прозорості; запровадження спеціального та диференційного режиму; еквівалентності; зон, вільних від шкідників і захворювань; технічної допомоги; специфічних торговельних занепокоєнь; моніторингу застосування міжнародних стандартів; поточної діяльності членів СОТ.

Так, українська делегація поінформувала членів СОТ щодо останніх змін у законодавстві України, а саме стосовно наказу Мінагрополітики «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження  та продуктів їх оброблення, переробки», який  визначає вимоги до імпортованих вантажів на основі ризикорієнтованого підходу з урахуванням міжнародних стандартів.

Також на засіданні Комітету були розглянуті нові занепокоєння членів СОТ, зокрема:

  • Колумбії щодо обмежень ЄС стосовно використання хлороталонілу та встановлення перехідних періодів стосовно максимальних рівнів залишків для окремих пестицидів;
  • Бразилії щодо процедур отримання дозволів на імпорт яловичини в Індонезію;
  • ЄС стосовно запроваджених Республікою Корея обмежень на ввезення продукції птахівництва через високопатогенний пташиний грип (HPAI).

Крім того, 18-19 березня було проведено дві тематичні сесії з питань:

  • еквівалентності (частина II);
  • інструментів та технологій стосовно контролю над шкідниками на прикладі трав’яної совки.

У рамках участі делегації України у засіданні Комітету були також проведені двосторонні робочі зустрічі із представниками Бразилії, Молдови та Філіппін.

Довідково: Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2