Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Імплементація Угоди про асоціацію в торгівельній та економічній сферах

Календар подій

24
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо імплементації Угоди про асоціацію в частині відповідальності Мінекономрозвитку (Розділ V Угоди)
17.03.2017 | 10:00 | Департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції

Мінекономрозвитку здійснюється реалізація завдань з імплементації положень окремих глав Розділу V. “Економічне та галузеве співробітництво” Угоди (Розпорядження КМУ від 17.09.2014 № 847-р):

  • макроекономічне співробітництво (Глава 2),
  • навколишнє середовище (Глава 6),
  • політика у сфері промисловості та підприємництва (Глава 10),
  • законодавство про заснування та діяльність компаній, корпоративне управління, бухгалтерський облік та аудит (Глава 13),
  • туризм (Глава 16),
  • захист прав споживачів (Глава 20),
  • участь в програмах і агентствах Європейського Союзу (Глава 28).

До основних результатів діяльності Мінекономрозвитку у напрямі реалізації зобов’язань за секторальною частиною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС належать наступні.

З урахуванням сучасних пріоритетів соціально-економічного розвитку країни та з метою визначення довгострокових пріоритетів державної політики у сфері розвитку підприємництва розроблено проект Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року, що проходить процедуру погодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

22 лютого 2017 року Верховною Радою ратифіковано Угоду між Урядом України і ЄС про участь України в програмі ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”, яка спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, що прискорить вихід вітчизняних підприємств на міжнародний ринок (очікується підписання Президентом України).

Відбуваються суттєві зміни у законодавстві, зокрема у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності та управління якістю.

У сфері туризму розроблено та 22 лютого 2017 року внесено на розгляд Уряду проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Стратегії розвитку туризму та курортів до 2026 року”. Готуються комплексні зміни до Закону України “Про туризм”.

Для забезпечення належної технічної та фінансової підтримки виконання Угоди здійснюється співробітництво в рамках Європейського інструменту сусідства. 19 грудня 2016 р. підписано угоди між Урядом України та ЄК про фінансування спільних операційних програм прикордонного співробітництва на 2014-2020 роки: “Україна – Румунія”, “Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія”, “Україна – Польща – Білорусь”, “Басейн Чорного моря” із загальним бюджетом понад 365 млн. євро.

З метою актуалізації середньострокових завдань з виконання зобов’язань за секторальною частиною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (розділ V “Економічне та галузеве співробітництво”) Кабінетові Міністрів України подано оновлений, з урахуванням результатів роботи у 2014-2016 роках, План заходів з імплементації Угоди про асоціацію, що розрахований на 2017-2019 роки. Відповідний проект акта Кабінету Міністрів України схвалено 2 лютого 2017 року Урядовим комітетом з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку, та здійснено опрацювання додаткових зауважень центральних органів виконавчої влади до проекту, що надійшли після засідання.

Довідково: Оновлений План заходів містить завдання у сферах енергетики, включаючи ядерну, макроекономічного співробітництва, управління державними фінансами, оподаткування, статистики, охорони навколишнього середовища, цивільного захисту, транспорту, космосу, співробітництва у сфері науки та технологій, політики у сфері промисловості та підприємництва, фінансових послуг, інформаційного суспільства, туризму, сільського господарства, соціальної політики, громадського здоров’я тощо. Також проект враховує оновлення актів законодавства ЄС, які відбулись з часу закінчення переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json