Календар подій

18
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Індія

Довідка про діяльність Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву

Назва: Міжурядова українсько-індійська комісія по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву

Правова підстава створення:

 • Міжурядова українсько-індійська Комісія по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву (далі - Комісія) створена відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Індія про створення Комісії від 19 квітня 1994 року.

У рамках Комісії створено 6 Робочих груп:

 1. Робочу групу з питань торговельно-економічного співробітництва (створено після проведення Третього засідання Комісії; проведено три засідання, зокрема останнє 5-6.05.2016, м. Київ);
 2. Робоча група з питань розвитку гірничодобувної галузі та металургії (створено після проведення Другого засідання Комісії, засідання не проводилися);
 3. Робоча група по постачанню мінеральних добрив (створено після проведення Четвертого засідання Комісії, проведено два засідання, останнє 13-14.11.2013, м. Нью-Делі);
 4. Робоча група у галузі фармацевтики (створено після проведення Четвертого засідання Комісії, проведено два засідання, останнє 21-22.01.2016, м. Київ);
 5. Робоча група з розвідки та видобутку нафти і газу (запропоновано індійською стороною під час Першого засідання Робочої групи з питань торговельно-економічного співробітництва Комісії у квітні 2012 року. Засідання не проводилися);
 6. Робоча група у галузі авіації (запропоновано українською стороною під час проведення Першого засідання Робочої групи з питань торговельно-економічного співробітництва Комісії у квітні 2012 року, засідання не проводилися).

Кількість проведених засідань: 6

Останнє засідання: 5 – 6 лютого 2018 року, м. Київ, під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Голови Індійської частини Комісії, Державного Міністра закордонних справ РІ М. Дж. Акбара.

Наступне засідання: має бути погоджене дипломатичними каналами у 2019 р., м. Київ. Головою Української частини Комісії призначено Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С. Кубів (постанова КМУ від 22.11.2017 № 900). Голова Індійської частини Комісії – Державний міністр закордонних справ Республіки Індія М. Д. Акбар.

Ключові домовленості останнього засідання:

 • Впроваджувати заходи з метою підвищення товарообігу та диверсифікації структури експорту та імпорту товарів і послуг.
 • Домовлено, що у 2018 році Міністерством комерції та промисловості Індії спільно з однією з торгово-промислових палат Індії буде організовано місію-відповідь.
 • Розглянуто питання гарантування Україні статусу ринкової економіки.
 • Українська сторона звернулася до Індійської сторони з рекомендацією надавати українським підприємствам спеціального статусу для скасування вимоги щодо надання тендерної застави, застави дотримання зобов'язань, банківських гарантій виконання зобов'язань поставки і гарантій супроводу у рамках участі українських суб’єктів господарської діяльності у тендерах в Індії.
 • Індійських інвесторів запрошено до приватизаційних процесів в Україні.
 • Домовлено розглянути питання модернізації існуючих та будівництва нових індійських металургійних підприємств за участю українських науково-технічних установ та розглянути можливість створення спільних консорціумів у металургійній галузі для ефективної участі в тендерах на території Республіки Індія.
 • Обговорено можливість реалізації проектів у сфері авіаційної промисловості, а саме можливість ДП «АНТОНОВ» виробляти для авіакомпаній Індії високоефективні регіональні літаки сімейства Ан-148 та Ан-158 у рамках Урядової програми розвитку повітряних перевезень між малими містами Індії, а також надавати послуги з перевезення високогабаритних вантажів.
 • Індійська сторона висловила зацікавленість в імпорті українських видів добрив, а саме хлористого калію, фосфатних і азотних добрив і сечовини.
 • Українська сторона порушила питання щодо тарифного захисту на імпорт української продукції (бобові культури); визнання індійською стороною українських сертифікатів якості на продовольчі товари (молочні і рибні продукти, яйця, мед тощо); додаткові вимоги до імпорту пшениці в Індію (проблема фумігації українського зерна, яке експортується до Індії). Наголошено на перспективності співпраці у таких непересічних секторах, як ІТ та агро, переробка, логістика та агро, технології та агро.
 • Сторонами домовлено про створення Робочої групи з питань сільського господарства в рамках Комісії.
 • Обговорено питання у сферах новітніх біотехнологій та виробництва ліків нового покоління, спільних наукових розробок, а також обміну досвідом з індійськими фахівцями.
 • Розширення двостороннього співробітництва в галузі мирного використання космосу.
 • Сторони погодилися надавати всю можливу допомогу в організації вантажних перевезень між Україною та Індією, включно з транзитом до європейських країн.
 • Домовлено провести Сьоме засідання Спільної українсько-індійської комісії з науково-технічного співробітництва у другій половині 2018 року.
 • Домовлено здійснювати постійний обмін інформацією про проведення туристичних заходів в обох країнах, а також статистичної інформації про туристичні можливості України та Індії.
 • Сторони погодилися прискорити підписання Програми культурних обмінів між Міністерством культури України і Міністерством культури Республіки Індія.
 • Сторони домовилися підписати Угоду між Міністерством молоді та спорту України та Міністерством молоді та спорту Республіки Індія про співпрацю в сферах фізичної культури, спорту і справах молоді.
 • М. Дж. Акбар запросив С. Кубіва відвідати Індію з офіційним візитом.

За результатами 6-го засідання підписано Протокол.

Мінекономрозвитку розроблено План заходів, який затверджено дорученням Кабінету Міністрів України від 26.04.2018 № 3693/4/1-18 та розісланий на виконання причетним ЦОВВ.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json