Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство
Інформація щодо Першої національної виставки України в Казахстані (м. Астана, 04 - 06.07.2012)
23.07.2012 | 11:02 | Відділ комунікативних заходів та виставково-ярмаркової діяльності .

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2012 № 132-р "Про забезпечення участі вітчизняних суб’єктів господарювання у міжнародних виставково-ярмаркових заходах у 2012 році" Мінекономрозвитку забезпечено проведення Першої національної виставки України в Казахстані, яка проходила в рамках роботи ІІІ-го Міжнародного гірничо-металургійного виставки-конгресу "АММ – 2012" в м. Астана (Республіка Казахстан) у період з 4 по 6 липня 2012 року.

 

Міжнародна гірничо-металургійна виставка-конгрес "АММ – 2012" (далі – виставка "АММ – 2012") є широко визнаним міжнародним заходом, який проводиться за сприянням Міністерства індустрії та новітніх технологій Республіки Казахстан та являється площадкою для обміну думками представників державних структур і ділових кіл, а також відіграє важливу роль у розвитку конструктивного діалогу для визначення шляхів розвитку та вирішення актуальних проблем у металургійній, машино-та приладобудівній, енергетичній сферах.

 

За інформацією організаторів, виставка "АММ – 2012" не являється суто комерційним проектом, а, в першу чергу, є платформою для налагодження взаємодії між державою, бізнесом та наукою, можливості здійснення прямих контактів та відкриття нових перспектив у сфері трансферту технологій, впровадження інноваційних розробок, забезпечення кадрових ресурсів і просування освітніх програм, надання сервісних та логістичних послуг.

 

На виставці "АММ – 2012" загальною виставковою площею 787 кв. метрів були представлені експозиції України, Великобританії, Німеччини, Казахстану, Росії, Туреччини. При цьому загальна кількість учасників виставки та її ділової програми складала 1154 представників ділових кіл з 24 країн світу, а також делегації міністерств Білорусі, Китаю, Туреччини, України. Основними розділами виставки були металургія та металообробка, машино-та приладобудування, енергетика, інноваційні технологій та новітні наукові розробки, логістика, промислова безпека та екотехнології, освіта.

 

04.07.2012 відбулося урочисте відкриття виставки "АММ – 2012" за участю Першого заступника Прем'єр-міністра Республіки Казахстан Серіка Ахметова, Першого заступника Міністра індустрії та новітніх технології Республіки Казахстан Альберта РАУ, Президента Асоціації фінансово-промислових груп Російської Федерації Олега Сосковеца, керівництва холдингу з управляння державними активами Республіки Казахстан АТ "Фонд національного добробуту "Самрук-Казина", акимата м. Астана, Казахстанського інституту розвитку та індустрії, представників офіційних делегацій Республіки Білорусь, Туреччини, Китаю та іноземного дипломатичного корпусу в Республіці Казахстан, провідних бізнес структур і міжнародних інвестиційних компаній, у тому числі ENRC, Kazzinc, ArcelorMittal, Kazakhmys, PwC, HCL тощо.

 

Тематичні розділи "АММ – 2012" представляли промислову (гірничо-видобувні підприємства, переробні заводи, виробничі компанії), сервісну (обладнання та технології, автоматизація виробництва, консалтинг і фінанси), інноваційну (наукові центри, дослідницькі інститути, технологічні компанії), а також освітню сфери (коледжі, університети, тренінгові центри).

 

Національна експозиція України була розміщена на площі 80 кв. метрів та представляла економічний та інвестиційний потенціал України в машинобудівній, металургійній, енергетичній галузях, нафтохімічному комплексі, у сфері виробництва будівельних матеріалів, інновацій у промисловості, розвитку нанотехнологій та наукових розробок.

 

Особливу увагу з боку представників урядових та місцевих органів влади Казахстану, керівників урядових делегацій Китаю, Білорусі та Туреччини, представників іноземного дипломатичного корпусу привернули до себе експозиції  Автономної Республіки Крим, Національної академії наук України, підприємств ПАТ "Карлівський машинобудівний завод", ДП "Гіпрококс", ПрАТ "Енергооблік", ТОВ "Інтер-ГТВ", Корпорація "Енергоресурс-інвест", ТОВ "Проектне бюро "Пролайн", ТОВ "Завод "Екватор" та Українсько-Казахстанської асоціації підприємств.

 

На стенді НАН України були представлені розробки Міжнародного науково-навчального Центру інформаційних технологій і систем НАН України та МОНмолодьспорту, Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова, Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова, НТК "Інститут монокристалів", а також Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона.

 

Експозиція Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона демонструвала розробки у сфері електрозварювання живих м’яких тканин, зварювальних технологій для відновлення обладнання гірничо-збагачувальних комбінатів, нових високоміцних сталей та технологій зварювання великогабаритних будівельних конструкцій, контактного стикового зварювання стержнів арматури, високоміцних рейок для швидкісних залізничних магістралей тощо.

 

Інститут фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова презентував розробки у сфері сонячної енергетики (фотоелектрична батарея для космічних апаратів класу мікросупутник, батареї фотоелектричні кремнієві БФК-0,1-9 і БФК-2,0-12(3;6) наземного призначення, кремнієвий фотосенсор для використання в засобах фотометрії), а також у медицині (сенсори для біології, медицини і моніторингу довкілля, аналітична сенсорна система "Електронний ніс", апаратура для біохімічного аналізу водних розчинів - MULTISENSOR ISPT-2, багатоканальний оптоелектронний спектрометр на основі поверхневого плазмового резонансу (SPR) "PLASMON-8").

 

Експозиція Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова включала наукові та технологічні розробки в галузі фізики металів, зокрема обробка та поліпшення фізико-механічних властивостей деталей машин та металевих конструкцій, медицині

 

(прилад спектральної діагностики внутрішньої оболонки ока), машинобудуванні та електроніки (конструкційні та функціональні матеріали та вироби з них).

 

НТК "Інститут монокристалів" демонстрував розробки щодо вирощування великогабаритних кристалів сапфіру методом горизонтально спрямованої кристалізації, тест-систем для моніторингу навколишнього середовища та контролю за розповсюдженням психотропних препаратів, а також натурні зразки сапфірових вікон та підкладок, люмінесцентних матеріалів, фарбників для біологічних досліджень, зразки оптичних кристалів селеніду цинку, макет гамма-камери OFECT-2 (емісійний комп’ютерний томограф).

 

Особлива зацікавленість з боку відвідувачів приділялася до приладу для оперативної діагностики функціонального стану серцево-судинної системи "ФАЗАГРАФ", мікроелектронного приладу для оцінки функціонального стану користувача "ІКАР", а також розробок в галузі сучасних інтелектуальних технологій різного призначення (зорові технології, мовленнєві технології, обробка текстової інформації) Міжнародного науково-навчального Центру інформаційних технологій і систем НАН України та МОНмолодьспорту.

 

На стенді АР Крим була представлена інформація щодо економічного, інвестиційного та експортного потенціалу автономії (брошури "Крим: стабільність, співробітництво, довіра", "Інвестиційні пропозиції Автономної Республіки Крим", "Крим: Стратегія 2020", Презентаційний паспорт Автономної Республіки Крим, CD-диски тощо), а також інформаційно-рекламні матеріали таких підприємств, як: ВАТ "Завод "Фіолент", ПАТ "Кримський Титан", ПАТ "Кримський содовий завод", ПАТ "Фірма СЕЛМА", ВАТ "Суднобудівний завод "Залів" та інші.

 

З метою представлення економічного та інвестиційного потенціалу регіонів України на національній експозиції України розміщувалися інформаційно-рекламні матеріали Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Сумської та Харківської областей.

 

Національну експозицію України,  яка була відмічена організаторами виставки почесним дипломом, відвідали Перший заступник Міністра індустрії та новітніх технології Казахстану Альберт Рау, заступник директора з інноваційної діяльності Міністерства освіти та науки Казахстану Малик Кокарев, директор департаменту "Зелених технологій" Міністерства охорони навколишнього середовища Марат Уразбаев, начальник управління підприємництва та промисловості Акимату Східно-Казахстанської області Магаша Сайдуакасова, депутат мажиліса Парламенту Республіки Казахстан Андрій Бегенеев, Президент Асоціації фінансово-промислових груп Російської Федерації Олег Сосковець, радник з торгівлі та інвестицій Посольства Великобританії в Казахстані Ольга Протасова та інші представники урядових, бізнес та дипломатичних кіл, які надали високу оцінку експозиції України.

 

У рамках роботи національної експозиції України відбулась зустріч заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі АР Крим Рудика Н. Н. з Першим заступником Міністра індустрії та новітніх технології Республіки Казахстан Альбертом Рау, у ході якої обговорювалися питання щодо стану та перспектив взаємного співробітництва між Кримом і регіонами Республіки Казахстан, намічено напрямки розвитку співробітництва між підприємствами та організаціями в сфері інновацій, нових технологій та експорту, встановлення міжрегіонального співробітництва, участі в ділових заходах на території держав тощо.

 

За результатами роботи національної експозиції України, проведених переговорів та зустрічей було досягнуто домовленості щодо налагодження співробітництва між підприємствами та установами України і Казахстану, а також інших країн світу, зокрема Великобританії, Німеччини, Польщі, Республіки Корея, Росії, Румунії та Японії, а саме:

 

1. Державним інститутом по проектуванню підприємств коксохімічної промисловості  "Гіпрококс" було укладено договори про наміри з казахстанським підприємством "Екосервіс" щодо здійснення проектів захисту навколишнього середовища для підприємств гірсько-металургійного комплексу Казахстану; з АТ "Національна геологорозвідувальна компанія "Казгеологія" щодо налагодження співробітництва у сфері переробки залишків коксохімічних виробництв, з підприємством "Профілекс" стосовно співпраці у сфері виробництва та переробки продукції з окремих марок вугілля, з Центральним гірсько-добувним інститутом Польщі щодо налагодження співробітництва у сфері проектування підприємств коксохімічної промисловості.

 

У ході роботи національної експозиції України також проведено переговори з представниками компанії "АrcelorMittal", ТОВ "Сариарка-Енерджі", "Eкра KZ", "RCG", Карагандинського державного технічного університету, Євразійського національного університету ім. Л. М. Гумільова, директором "Зелених технологій" Міністерства навколишнього середовища Республіки Казахстан щодо обміну досвідом у сфері коксохімічної промисловості.

 

2. АТ "Енергооблік" підписано контракти щодо реалізації у рамках програми Республіки Казахстан "Чиста вода" 3-х проектів із забезпечення насосних станцій м. Астана, м. Караганда, м. Кизилорда лічильниками вимірювання витрат води для населення, постачання обладнання для вимірювання рідини металургійних комбінатів м. Балхаш, м. Ускаменогорськ, м. Жезказган, м. Караганда; постачання обладнання для водоканалів м. Астана, м. Павлодар та м. Шимкент.

 

Також проведено переговори щодо налагодження співробітництва з підприємством "Казенергооблік", насосним заводом "Целінгідромаш", Корейсько-казахстанським технологічним центром "ККТСС", корпорацією "IFCL Group".

 

3. Корпорацією "Енергоресурс-інвест" укладено договори про наміри з ТОВ "ABS Snfinity" щодо постачання резервуарів для розчину кислот у хімічній промисловості, а також підприємством "Екосервіс" щодо постачання систем очищення води для населення.

 

 

4. У ході роботи експозиції України підприємствами Карлівський машинобудівний завод, ТОВ Білоцерківський завод "Інтер - ГТВ", ТОВ "ПроЛайн" також було проведено переговори з провідними підприємствами Казахстану щодо налагодження співробітництва у відповідних сферах та досягнуто домовленості стосовно продовження діалогу та здійснення низки двосторонніх візитів в Україну та Казахстан.

 

5. За результатами проведених переговорів було досягнуто домовленості щодо укладання угод про співпрацю між установами НАН України та Казахстану, а саме:

 

- Інститутом металофізики ім. Г. В. Курдюмова та Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова, компанією "Бізнес Мередіан", ТОВ "Ремонтно-електромеханический завод", ТОВ "Каражира ЛТД", а також Медичним центром "Медикер";

 

- Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона та Казахстанською асоціацію неруйнівного контролю і технічної діагностики, Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова;

 

- Міжнародним науково-навчальним Центром інформаційних технологій і систем НАН України та МОНмолодьспорту України та Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова, Інститутом підвищення кваліфікації Міжнародної професійної академії "ТУРАН ПРОФІ".

 

Результати роботи Першої національної виставки України в Казахстані свідчать про стабільний розвиток українсько-казахстанських торговельно-економічних зв’язків та наявність значного потенціалу для розвитку всебічного співробітництва між Україною та Казахстаном.

 

Робота національної експозиції України показала високу зацікавленість з боку казахстанських підприємств, організацій та установ щодо налагодження та розвитку взаємовигідного партнерства з Україною, дозволила визначити основні пріоритети подальшого розвитку двосторонньої торгівлі, можливості для збільшення поставок на казахстанський ринок конкурентоспроможної вітчизняної продукції, розширення співробітництва між регіонами України та Казахстану, надходження казахстанських інвестицій в українську економіку, а також  підкреслила на необхідності продовження двостороннього діалогу з метою реалізації наявних потенційних можливостей обох країн.

 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2