Міністерство економіки України

Повідомлення про результати конференції на тему: «Стан та перспективи реформування системи надання адміністративних послуг. Децентралізація повноважень у сфері надання адміністративних послуг»

6-7 жовтня 2016 року у Києві відбулася конференція на тему «Стан та перспективи реформування системи надання адміністративних послуг. Децентралізація повноважень у сфері надання адміністративних послуг».

Захід організовано Мінекономрозвитку спільно з Мінрегіоном за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Відкрили конференцію: заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, Уповноважена з питань економічного співробітництва та розвитку Посольства ФРН в Україні Даніела Бергельт та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України — керівник апарату Максим Малашкін.

Мета конференції – обмін досвідом та кращими практиками реформування системи надання адміністративних послуг, обговорення стану впровадження державної політики з реформування системи даних послуг на місцевому та регіональному рівнях.

Її учасниками стали представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, міжнародних та неурядових організацій. У конференції також взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державних адміністрацій та центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) з понад 50 міст усіх областей України та експерти.

Протягом першого дня конференції обговорювалося функціонування системи надання адміністративних послуг з особливим фокусом на створенні та роботі ЦНАП в об'єднаних територіальних громадах, а також проблемні питання надання найпопулярніших адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг, зокрема:

  • понад 180 об’єднаних територіальних громад у 2016 році;
  • надання нових адміністративних послуг через ЦНАП: реєстрація бізнесу та об’єднань громадян, реєстрація актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, оформлення паспортних документів та реєстрація місць проживання тощо.

Другий день конференції був присвячений обговоренню стану впровадження електронного врядування, міжнародної допомоги у сфері реформування системи надання адміністративних послуг, моніторингу та оцінювання якості послуг на місцевому та регіональному рівнях, а також впливу громадськості на ці процеси:

  • функціонування Єдиного державного порталу адміністративних послуг, а також електронних систем ЦНАП;
  • міжнародна допомога у сфері реформування системи надання адміністративних послуг, зокрема, проект «Реформа управління на сході України», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини, програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією, проект Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та проект «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні», що впроваджується урядовою організацією «Академія Фольке Бернадотте» за дорученням Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA).

У закритті та підведенні підсумків конференції прийняв участь Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, який відповів на питання учасників конференції щодо подальших дій Уряду стосовно реформування системи надання адміністративних послуг.

За результатами конференції учасники не тільки отримали відповіді на найбільш актуальні питання стосовно організації взаємодії між органами виконавчої влади та центрами надання адміністративних послуг, а й ознайомитися із позитивним досвідом співпраці з програмами міжнародної технічної допомоги які на сьогодні впроваджуються в Україні у цій сфері та отримати інформацію щодо подальших шляхів розбудови системи надання адміністративних послуг в електронному вигляді.

З боку учасників конференції було висловлено позитивні відгуки щодо організації та проведення цього заходу, а також доцільності запровадження практики проведення подібних конференцій кожні півроку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json