Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (26-28 жовтня 2016 року)

27-28 жовтня 2016 року у Женеві відбулось чергове засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет СФЗ). Відповідно до порядку денного засідання розглядалися питання щодо імплементації Угоди СОТ про застосування санітарних і фітосанітарних заходів (далі – Угода СФЗ), забезпечення прозорості, запровадження спеціального та диференційного режиму, еквівалентності, територій, вільних від шкідників і захворювань, технічної допомоги, моніторингу застосування міжнародних стандартів, а також приватних і комерційних стандартів.

Напередодні офіційного засідання Комітету 26 жовтня відбулось його робоче неформальне засідання, в ході якого учасники продовжили обговорення пропозиції Канади та Кенії щодо формування консолідованого довідкового документу «Каталог діючих інструментів у сфері санітарних та фітосанітарних заходів», а також розглянули проект звіту Комітету щодо імплементації Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, та спільної пропозиції Чилі та ЄС стосовно забезпечення принципу транспарентності у відповідності до положень Угоди СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів.

Крім того, в рамках роботи Комітету 25-26 жовтня було організовано дві тематичні сесії щодо:

- програми IR-4 стосовно незначного використання пестицидів, а також міжнародного співробітництва з питань максимально допустимих рівнів (MRL);

- ендокринних дезінтеграторів.

Делегація України, що складалася з представників Мінекономрозвитку та Держпродспоживслужби, внесла на розгляд Комітету СФЗ питання щодо нотифікованого до СОТ проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин, їх репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження та продуктів, не призначених для споживання людиною». Комітет було поінформовано щодо підконтрольних видів товарів, на які розповсюджуються вимоги зазначеного нормативного акту, а саме: живі тварини, репродуктивний матеріал тварин, продукти харчування тваринного походження та продукти, не призначені для споживання людиною, включаючи корми для тварин.

Особлива увага на засіданні Комітету приділялась специфічним торговельним проблемам на запит країн-членів СОТ.

В черговий раз було порушено питання щодо занепокоєння ЄС стосовно запроваджених російською стороною обмежень щодо імпорту м’ясної та молочної продукції, походженням з Німеччини та рибної продукції, походженням з Латвії та Естонії. Зазначені заходи були охарактеризовані як безпідставні та такі, що надмірно обмежують торгівлю та не відповідають положенням Угоди СФЗ. В свою чергу, російська сторона наголосила на порушенні вимог законодавства РФ щодо безпеки харчової продукції та інформувала щодо проведення додаткових інспекцій на європейських підприємствах, про результати яких РФ повідомить додатково.

Російська сторона повторно порушила питання щодо стану розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), зазначивши негативну динаміку розповсюдження АЧС на території Молдови. Представник РФ поставив під сумнів дії санітарних органів ряду країн, на території яких було виявлено АЧС, наголосивши на неможливості контролю розповсюдження АЧС на території країн Євразійського регіону.

Делегаціями США, Китаю та Аргентини повторно було виголошено занепокоєння заходами ЄС з імплементації директиви ЄС №1107/2009 із запровадження категорії ендокринних дезінтеграторів, в рамках регулювання обігу засобів захисту рослин. Представник ЄС поінформував, що Європейською комісією завершено роботу над критеріями визначення ендокринних дезінтеграторів.

Канада презентувала новий регуляторний акт щодо безпечності харчових продуктів, який встановлює відповідні превентивні вимоги до харчових продуктів, що імпортуються, призначені для експорту або міжпровінційної торгівлі.

Додатково Секретаріатом Комітету СФЗ було презентовано нові системи подачі та обробки нотифікацій у сфері СФЗ (SPS IMS та SPS NSS.)

В рамках засідання Комітету СФЗ делегацією України 27 жовтня було проведено двосторонню зустріч із представниками ЄС щодо СФЗ матриць та співробітництва України із країнами ЄС у сфері рослин та тварин, сертифікатів до желатину та колагенових оболонок, а також проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин, їх репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження та продуктів, не призначених для споживання людиною».

28 жовтня відбулась двостороння зустріч із представниками Бразилії щодо погодження ветеринарних сертифікатів на експорт деякої підконтрольної продукції на території України, в рамках домовленостей Першого українсько-бразильського консультативного комітету з питань сільського господарства. Також бразильська сторона повідомила про відновлення зацікавленості щодо експорту свинини в Україну. У відповідь українська сторона поінформувала про діюче законодавство України в частині СФЗ.

Крім того, 24-25 жовтня було організовано семінар щодо максимально допустимих рівнів (MRLs) пестицидів та існуючої практики застосування допустимих рівнів серед країн-членів СОТ. В рамках семінару розглядалися такі питання, як Угода СФЗ та MRLs, положення Кодексу Аліментаріус щодо встановлення рівнів MRLs, поточна двостороння, регіональна та міжнародна робота щодо рівнів пестицидів, внутрішня політика, регулювання та юридична інфраструктура для встановлення MRLs, внутрішня система щодо оцінки та керування ризиками, досвід щодо застосування та виконання положень Кодексу стосовно MRLs, експертна оцінка ролі приватного сектору щодо встановлення та застосування MRLs, вплив MRLs на міжнародну торгівлю.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json