Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку нагадує про можливість надання запитань до першого Огляду торговельної політики Російської Федерації

На 28 та 30 вересня 2016 року заплановано засідання Органу СОТ з огляду торговельної політики, під час якого буде проводитися перший Огляд торговельної політики Російської Федерації.

Згідно із встановленою процедурою на зазначеному засіданні будуть обговорюватися два основні документи - Звіт Уряду РФ, а також Звіт, підготовлений Секретаріатом СОТ, які охоплюватимуть широке коло питань щодо інвестиційної та торговельної політики цієї країни (документи WT/TPR/G/345 та WT/TPR/S/345).

Після розповсюдження зазначених звітів, але не пізніше, ніж за два тижні до проведення вказаного засідання, члени СОТ мають можливість направити письмові запитання стосовно торговельної політики Росії (до 14.09.2016).

Як раніше повідомлялося Мінекономрозвитку, з метою підготовки до вказаного заходу розроблено анкету-опитувальник щодо можливих проблемних питань у торговельно-економічних відносинах з РФ для заповнення всіма зацікавленими особами та організаціями. Посилання на зазначену анкету міститься у відповідному оголошенні, доступ до якого може бути здійснений через банер, що знаходиться у нижній частині стартової веб-сторінки Міністерства.

Повторно звертаємо увагу підприємств, установ, організацій та інших зацікавлених осіб щодо можливості заповнення згаданої анкети та надання запитань, які будуть враховані Міністерством під час підготовки до Огляду торговельної політики РФ. Така процедура дозволить Україні ще раз порушити проблемні питання, викликані діями РФ, і використати всі можливі механізми для забезпечення дотримання РФ, як членом СОТ, своїх міжнародних зобов’язань, взятих в рамках членства у цій міжнародній організації.

Довідково: Огляд торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Його метою є забезпечення прозорості та  передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами. 

Огляди фокусуються не лише на торговельній політиці та заходах члена СОТ, щодо якого проводиться огляд, а і враховують стан розвитку його економіки, потреби, напрями та цілі політики, а також зовнішні економічні умови.

Спостереження за торговельною політикою іншими членами СОТ спонукає уряди забезпечувати неухильне дотримання правил та принципів СОТ і виконувати свої зобов’язання.

Усі члени СОТ мають проходити процедуру огляду, регулярність проведення якого залежить від частки країни у світовій торгівлі:

– чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) - приблизно раз на два роки;

– наступні 16 членів СОТ (ураховуючи їх частку у світовій торгівлі) - кожні чотири роки;

– решта членів, у тому числі й Україна, - кожні шість років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн.

Таким чином, такий механізм дозволяє забезпечити прозорість та розуміння торговельної політики членів СОТ, здійснювати її комплексну та колективну оцінку, сприяти дотриманню міжнародних зобов’язань, взятих в рамках угод СОТ, всіма членами СОТ.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json