Календар подій

24
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Азербайджан

Довідка щодо діяльності Спільної міжурядової українсько-азербайджанської Комісії з питань економічного співробітництва

Назва: Спільна міжурядова українсько-азербайджанська Комісія з питань економічного співробітництва.

Правова підстава створення:

 • У відповідності до ст. 13 Угоди між Урядом України та Урядом Азербайджанської Республіки про вільну торгівлю від 26 липня 1995 року.
 •  Положення про Спільну міжурядову українсько-азербайджанську Комісію з питань економічного співробітництва підписано 22.04.1997.

Кількість проведених засідань: 11.

Останнє засідання: 30.06-01.07.2016, м. Баку, під співголовуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубко Г. Г. та Першого заступника Прем'єр-міністра Азербайджанської Республіки Еюбова Я. А.

Наступне засідання: дати буде погоджено дипломатичними каналами у 2018 р., м. Київ. Головою Української частини Комісії призначено Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І. С. (Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 900 “Про голів Української частини спільних міжурядових комісій з питань співробітництва”), Голова Азербайджанської частини Комісії - Міністр енергетики Азербайджанської Республіки Шахбазов П. О.

Ключові домовленості останнього засідання:

 1. Вивчити можливість розширення взаємопоставок промислової і сільськогосподарської продукції, а також інших товарів.
 2. Сприяти проведенню виставок, ярмарків, бізнес-форумів ділових кіл.
 3. Вивчити можливості інвестування українськими компаніями в промислові парки АР, в т.ч. Сумгаїтський хімічний промисловий парк і комплекс ЗАТ “Бакинський Міжнародний Морський Торговий Порт”.
 4. Вивчити можливості співпраці в гірничодобувній галузі, в т.ч. в області обслуговування гірничодобувної техніки і організації складального виробництва в АР; створення спільних підприємств в області промисловості.
 5. Сприяти співпраці в області проектування і будівництва цивільних, промислових та інфраструктурних об'єктів, у т.ч. житлових будинків, транспортних тунелів, колекторів та інших інженерних споруд.
 6. Розширити співпрацю в області паливно-енергетичного сектора (SOCAR і ПАТ “Укртранснафта” продовжити співпрацю з розвитку проекту ЄАНТК в рамках Міжнародного трубопровідного підприємства ТОВ “Sarmatia”; організація поставок азербайджанської нафти на НПЗ України, а також її транзиту в треті країни; вивчити можливість поставок газу в Україну по всіх можливих напрямах і схемами, включаючи схеми заміщення (SWAP).
 7. Розширювати співпрацю в галузі оцінки відповідності та метрології, обмінявшись конкретними пропозиціями до кінця 2016 року.
 8. Здійснювати співробітництво між науково-дослідними і проектними інститутами обох країн щодо раціонального використання, охорони водних ресурсів та проектування зрошувальних систем; в галузі містобудування та використання екологічно безпечних будівельних матеріалів, будівництва на територіях з підвищеною сейсмічною і тектонічної активністю.
 9. Поглиблювати співпрацю в галузі транспорту (залучення додаткових вантажів, що прямують з Європи в Азію і назад міжнародним маршрутом, що проходить через території Азербайджанської Республіки та України; забезпечення безперешкодного транзиту азербайджанських та українських товарів через треті країни, розглянути перспективи розвитку контейнерних перевезень у напрямку Балтійське море - Чорне море - Каспійське море; забезпечити проведення чергового засідання Змішаної Комісії з міжнародних автомобільних перевезень; в IV кварталі 2016 року провести зустріч і обговорити перспективи подальшої співпраці в авіаційній сфері.
 10. Розширювати співпрацю в галузі авіабудування, в т.ч. забезпечити виконання підписаного контракту від 7 травня 2015 року, між Авіакомпанією "Silk Way Airlines" (Азербайджанська Республіка) і ДП "Антонов" (Україна).
 11. Поглиблювати двосторонні відносини на міжрегіональному рівні.
 12. Удосконалити договірно-правову базу двосторонніх відносин.

Виконання домовленостей:

Мінекономрозвитку розроблено План заходів, який затверджено дорученням Кабінету Міністрів України від 19.09.16 № 20703/8/1-16 та розісланий на виконання причетним ЦОВВ.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json