Календар подій

22
Вересня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Китай (КНР)

Довідка щодо діяльності Комісії зі співробітництва між Урядом Україною та Урядом КНР

Назва: Комісія зі співробітництва між Урядом Україною та Урядом КНР.

Правова підстава створення:

 • Попередньо було створено Міжурядову українсько-китайську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва згідно з Міжурядовою угодою від 30.10.1992. За час існування відбулося 11 спільних засідань, останнє – у м. Пекін, 19.08.2010.
 • Комісія зі співробітництва між Урядом Україною та Урядом КНР створена на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про створення Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки від 20.04.2011.

У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

Попередні засідання профільних Підкомісій та їх робочих органів:

1. Підкомісія з питань торговельно-економічного співробітництва, П’яте засідання – 15-17.11.2017 у м. Пекін. У її рамках створено та проведено чотири засідання Робочої групи з питань інвестицій (останнє – 19.10.2018 м. Київ).

2. Підкомісія з питань співробітництва у галузі сільського господарства, Шосте засідання – 15.08.2017, м. Київ.

3. Підкомісія з питань співробітництва у галузі культури, Четверте засідання відбулося 05-11.11.2017, м. Пекін.

4. Підкомісія з питань співробітництва у космічній галузі, П’яте засідання проведено 08-10.11.2018, м. Пекін.

5. Підкомісія з питань науково-технічного співробітництва, Третє засідання проведено 06.06.2018, м. Яньтай ( КНР).

6. Підкомісія з питань співробітництва у галузі освіти, Третє засідання відбулося 12.06.2019, м. Пекін.

7. Підкомісія з питань співробітництва у галузі медицини, 3-тє засідання відбулося 09.09.2016 в м. Київ. 22-23.02.2017 проведено 1-ше засідання Координаційної ради з питань традиційної китайської медицини, визначеної як робочий орган Підкомісії.

Кількість проведених засідань: 3 засідання.

Останнє засідання: 05.12.2017, м. Київ. під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С. Кубіва та Віце-прем’єра Державної Ради КНР Ма Кая.

Наступне засідання: дати будуть узгоджені дипломатичними каналами.

Голова Української частини – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 900).

Голова Китайської частини – Віце-прем’єр Державної Ради КНР Лю Хе.

Ключові домовленості останнього засідання:

 • досягнення показника товарообігу у 10 мільярдів доларів США;
 • реалізація проектів у рамках виділених КНР інвестицій у розмірі $7 млрд. з перспективою зростання;
 • виконання Плану дій Україна – КНР з реалізації ініціативи побудови економічного поясу Великого шовкового шляху та Морського шовкового шляху XXI століття («Дорожня карта»);
 • опрацювання питання фінансування важливих інфраструктурних проектів в Україні Фондом Євразія, Фондом Шовкового шляху та Азіатським банком інфраструктурних інвестицій;
 • укладання з Китайською стороною рамкової міжурядової угоди щодо реалізації інфраструктурних проектів;
 • припинення реалізації проектів 2011-2012 рр. на взаємовигідних умовах;
 • підготовка нових проектів для спільної реалізації, у т.ч. у сферах аграрного сектору, енергоеффективності, будівництва житла, інфраструктури (нового інвестиційного проекту стосовно забезпечення рейкового сполучення м. Київ-міжнародний аеропорт Бориспіль- м. Бориспіль;
 • створення постійно діючого Бізнес-діалогу КНР-Україна по секторальному співробітництву і сприяти залученню до нього бізнес-асоціацій та проводити зустрічі в форматі секторальних круглих столів;
 • участь України в Китайському міжнародному імпортному ярмарку в Шанхаї в 2018 році, у т.ч. опрацювати питання започаткування українсько-китайської Програми щодо збільшення українського експорту до Китаю у рамках національної програми КНР щодо розвитку китайського імпорту;
 • активізувати спільну роботу в області розширення права на політ, льотної придатності, процедур догляду з безпеки і т.д. з метою сталого розвитку ринку авіаційних перевезень між двома країнами;
 • прискорити процеси узгодження інспекційних вимог щодо експорту сільськогосподарської продукції, що становить взаємний інтерес, з метою подальшого розширення товарообігу;
 • реалізація домовленостей щодо погоджених 32 нових напрямів на середньострокову перспективу у космічній сфері та стратегічних довгострокових проектів;
 • подальше поглиблення обміну в науково-технічній сфері, проведення висококласних наукових заходів з широкою участю молодих вчених обох країн на користь розвитку контактів і зміцнення взаємодовіри між молодими поколіннями;
 • проведення у 2018 році Днів України в КНР.

За результатами заходу Сторони підписали підсумковий Протокол, а також низку міжвідомчих двосторонніх документів, а саме:

 1. Програму українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі між Міністерством аграрної політики і продовольства України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством сільського господарства КНР і Міністерством комерції КНР.
 2. План дій Україна - КНР з реалізації ініціативи спільної побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та «Морського шовкового шляху ХХІ ст.».
 3. Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 рр.
 4. Меморандум про взаєморозуміння у галузі охорони здоров’я і медичної науки між Міністерством охорони здоров’я України та Національною комісією КНР з охорони здоров’я та планування сім’ї.
 5. Угоду між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі освіти.
 6. Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлювальної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності України та Національною енергетичною адміністрацією КНР.

Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json