Головна » Діяльність » Технічне регулювання » Стандартизація » Інформація про національний орган стандартизації, функції якого виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)

Календар подій

19
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Інформація про національний орган стандартизації, функції якого виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)

Закон України «Про стандартизацію» (далі – Закон), який набрав чинності 03.01.2015 року, створює передумови наближення національної системи стандартизації до міжнародних і європейських норм та правил, а також реалізації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, зокрема в частині здійснення необхідної адміністративної та інституційної реформ.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону, Мінекономрозвитку утворено національний орган стандартизації (далі – НОС), який розпочав свою діяльність 03.01.2015.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1163 «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації» функції НОС виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (далі – ДП «УкрНДНЦ»).

Детально з діяльністю НОС можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДП «УкрНДНЦ» (адреса: uas.org.ua).

Наразі ДП «УкрНДНЦ» проходить процес ребредингу, тобто зміни назви на ДП «Українське агентство зі стандартизації» (UAS).

Відповідно до Закону до основних повноважень НОС належить:

організація та координація діяльності щодо розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та відновлення дії національних стандартів;

прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів;

підготовка та затвердження програми робіт з національної стандартизації;

координація діяльності технічних комітетів стандартизації;

видання національних стандартів;

формування та ведення національного фонду нормативних документів.

ДП «УкрНДНЦ» є провідною організацією в Україні в сфері стандартизації, яка визнана на національному, міжнародному та європейському рівнях.

ДП «УкрНДНЦ» представляє інтереси України в Міжнародній організації зі стандартизації (ISO), Міжнародній електротехнічній комісії (IEC) як повноправний член та є організацією-компаньйоном Європейського комітету стандартизації (CEN) та Європейського комітету стандартизації в галузі електротехніки (CENELEC).

У другому півріччі 2017 року передбачається підписання Меморандуму щодо членства ДП «УкрНДНЦ» в Європейському інституті стандартизації в галузі телекомунікацій (ETSI).

ДП «УкрНДНЦ» розповсюджує офіційні тексти національних стандартів на паперових носіях та в електронному вигляді, стандарти міжнародних і регіональних організацій зі стандартизації, а також національні стандарти інших країн, з якими укладено відповідні договори.

Наразі це стандарти ISO, в другому півріччі 2017 року планується початок продажу стандартів IEC, Німецького інституту стандартів (DIN), Американського товариства з випробування матеріалів (ASTM) та ETSI. Продаж європейських стандартів (EN), розроблених CEN і CENELEC, буде здійснюватися відповідно до правил цих організацій в рамках угоди з DIN, через продаж стандартів DIN EN.

ДП «УкрНДНЦ» має агентську мережу з 32 агентів із виготовлення та розповсюдження на території України офіційних текстів національних стандартів на паперових носіях.

ДП «УкрНДНЦ» має виключне право на розповсюдження національних стандартів на електронних носіях та стандартів міжнародних і регіональних організацій стандартизації, національних стандартів інших країн.

Офіційний Каталог нормативних документів (далі – Каталог) розміщено тільки на сайті НОС у розділі «Національний фонд нормативних документів. Каталог нормативних документів». Каталог розміщено у вільному доступі та постійно актуалізується (оновлюється щомісяця).

Усі версії Каталогу, які розміщені на сайтах інших організацій, та будь-яка інша інформація щодо національних стандартів, не має офіційного характеру.

ДП «УкрНДНЦ» здійснює видання фахового науково-технічного журналу «Стандартизація, сертифікація, якість» (далі – Журнал), який засновано в 1998 році, та співзасновником якого є Мінекономрозвитку.

На сторінках Журналу висвітлюються актуальні питання та результати досліджень складових інфраструктури якості, а саме стандартизації, оцінки відповідності, метрології та метрологічної діяльності, ринкового нагляду, а також дослідження з підвищення ефективності систем управління.

Журнал призначений для фахівців різних галузей економіки, наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів відповідних спеціальностей. Також всі охочі мають змогу подати до публікації власні наукові статті (з дотриманням відповідних вимог, які розміщено на офіційному веб-сайті ДП «УкрНДНЦ» у розділі «Послуги. Видання журналу «ССЯ»). Здійснити передплату Журналу на 2017 рік можна за передплатним індексом 22567. Також можна замовити добірку журналів за минулі роки в електронному вигляді.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json