Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ із ліцензування імпорту (3 жовтня 2017 року)

3 жовтня 2017 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне  засідання Комітету СОТ із ліцензування імпорту.

Порядок денний засідання передбачав розгляд:

- письмових питань та відповідей країн-членів стосовно специфічних торговельних занепокоєнь (special trade concerns);

- поданих країнами-членами СОТ нотифікацій згідно вимог Угоди про процедури ліцензування імпорту (далі – Угода);

- заходів з ліцензування імпорту та/або їх змін, запроваджених окремими країнами;

- інформації щодо дотримання членами зобов'язань стосовно нотифікування заходів, що підлягають ліцензуванню;

- звіту Голови Комітету щодо

Загалом під час засідання було розглянуто 21 нову нотифікацію представлену членами СОТ після останнього засідання Комітету, що відбулося 5 травня 2017 року.

До нотифікацій України G/LIC/N/3/UKR/10 та  G/LIC/N/2/UKR/6/Corr.1 запитань з боку членів СОТ висловлено не було.

Серед порушених питань, які можуть становити практичний інтерес, варто відзначити наступні:

- запровадження Таїландом процедури ліцензування імпорту кукурудзи (G/LIC/Q/THA/3).

Занепокоєння були висловлені ЄС, Канадою та Австралією. Представник Таїланду зазначив, що процедура носить тимчасовий характер з метою стабілізації внутрішніх цін на зернові.

- запровадження Мексикою програми ліцензування імпорту виробів із заліза та сталі (G/LIC/N/2/MEX/2, G/LIC/N/MEX/4).

США наголосили на обтяжливості окремих процедурних аспектів застосування програми, зокрема, вимог щодо надання чисельних оригіналів документів в паперовому вигляді.

- встановлення Китаєм заборони імпорту твердих побутових відходів (G/TBT/N/CHN/1211).  

США, ЄС, Австралія, Канада та Корея висловили значні занепокоєння з приводу змін у процедурах імпорту, зокрема що стосуються заборони імпорту пластмасового та паперового брухту. Країни зазначили на важливості  доступу на ринок Китаю для їх бізнес сектору та звернулися з проханням надати додаткову інформацію стосовно запровадженої політики щодо заборони імпорту,  перспектив її розширення на окремі види металобрухту тощо.

- запровадження Індонезією нового регулювання імпорту молока.

США, ЄС та Швейцарія висловили занепокоєння стосовно обмежувального характеру заходів і створення нерівних умов для імпортерів молочної продукції та виробників продуктів харчування.

Також на засіданні Комітету розглядалися вже раніше підняті торговельні занепокоєння стосовно вимог ліцензування імпорту борної кислоти в Індії; програми ліцензування імпорту сталі в Мексиці; режиму ліцензування імпорту мобільних телефонів, кишенькових комп'ютерів, планшетів і шин в Індонезії; процедур ліцензування імпорту з використанням нітроцелюлози промислового використання в Бразилії; процедур ліцензування імпорту в Болівії;процедур імпорту пшениці в Таїланді.

Голова Комітету Ф. Альмубаллі (Королівство Саудівської Аравії) інформував, що 16 країн-членів після вступу до СОТ не надали жодної нотифікації з питань ліцензування імпорту,24 країни – ніколи не надавали відповідей на щорічну анкету щодо процедур ліцензування імпорту. Зазначена ситуаціязалишилися незмінною станом на 3 жовтня 2017року, тому Голова закликав країни представити відповідні нотифікації якомога швидше. З питання Голова Комітету планує провести неофіційні консультації з представниками країн-членів.

Наступне засідання Комітету заплановано на 20 квітня 2018 року.

Довідково:

Комітет із ліцензування імпорту – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головні завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про процедури ліцензування імпорту,  надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, що стосуються дії цієї Угоди або досягнення її цілей.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json