Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
В’єтнам

Довідка про діяльність Українсько-в’єтнамської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва

Назва: Українсько-в’єтнамська Міжурядова комісія з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Правова підстава створення: 17.11.1993 Сторонами підписано Угоду між Урядом України та Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам про створення Українсько-в’єтнамської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Кількість проведених засідань: 14 засідань.

Останнє засідання: останнє засідання проведено 9-10 жовтня 2017 р., м. Київ під головуванням Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Євгенійовича Нефьодова та Заступника Міністра промисловості і торгівлі СРВ Хоанг Куок Вионга.

У рамках СМК 11.10.2017 відбувся Українсько-в’єтнамський економічний форум «Відносини між Україною та В’єтнамом у новому періоді», в якому брали участь 70 компаній з В’єтнаму та 160 компаній з України.

Наступне засідання: буде визначено дипломатичними каналами. Відповідно до постанови КМУ від 22.11.2017 № 900 Головою Української частини призначено Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України М. Нефьодова. Голова В’єтнамської частини - Заступник Міністра промисловості і торгівлі СРВ Хоанг Куок Вионг.

Ключові домовленості останнього засідання:

 • опрацювати питання щодо запровадження в СРВ Українських технології з видобутку та переробки титанової сировини, технології отримання титанових шлаків, технології отримання губчастого титану та титанових порошків, в тому числі і методами 3D технології;
 • можливість створення на території СРВ національної аналітичної лабораторії для дослідження титанової сировини і продукції з титану, можливість розробки стандартного зразка складу ільменітового концентрату, а також використання існуючих українських технологій для збагачення титанових руд, отримання титанового шлаку і виробництва титанової продукції у СРВ.
 • прискорити скасування Рішення Міністерства сільського господарства і розвитку сільських районів СРВ від 12.12.2015 № 4680/QD-BNN-BVTV «Про тимчасове припинення імпорту пшениці із України;
 • активізувати співпрацю у сфері промислового сектору, у напрямку спільного проектування і виготовлення обладнання для гідроенергетичних об’єктів, модернізації та реконструкції турбінного обладнання, насосних агрегатів, створення складальних виробництв, продукції енергетичного та транспортного машинобудування на в’єтнамських підприємствах, а також сприяти створенню спільних підприємств на базі існуючих.
 • можливість участі українських компаній в проектах утилізації «червоних шламів» глиноземного виробництва та впровадження наукових розробок в сфері геології та переробки корисних копалин.
 • опрацювати питання щодо відновлення діяльності В’єтнамської частини спільного наукового українсько-в’єтнамського Центру трансферу технології;
 • розглянути можливість проведення Шостого засідання Спільного Українсько-В’єтнамської підкомісії з питань науково-технічного співробітництва в першій половині 2018 року;
 • активізація співпраці в сфері фізичної культури і спорту
 •  поглибити співпрацю у сфері туризму;
 • опрацювати питання щодо впровадження в СРВ технології «Зварювання і обробки живих м’яких тканин»;
 • здійснювати обмін інформацією щодо виявлення неякісних та фальсифікованих лікарських засобів;
 •  прискорити розгляд і узгодження проектів угод, а саме: Угоди про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин, Угоди про співробітництво в галузі безпеки контролю над якістю продукції сільського, лісового і рибного господарства, Угоди про співпрацю в сфері фізичної культури і спорту між Міністерством молоді і спорту України і Міністерством культури, спорту і туризму СРВ, Меморандуму про взаєморозуміння між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України та Державною комісією з цінних паперів СРВ, двосторонньої міжвідомчої Угоди про співпрацю в сфері регуляторної політики та дерегуляції господарської діяльності між Державною регуляторною службою України з одного боку та Міністерством планування та інвестицій СРВ з іншого боку, актуалізацію тексту проекту Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Службою лікарських засобів СРВ.
 • активізація співпраці в сфері охорони навколишнього середовища;
 •  можливість обміну досвідом у сфері реєстрації пестицидів і агрохімікатів;

Під час засідання було підписано Меморандум про співробітництво між Українським Інститутом Технічної Теплофізики Національної Академії Наук та Інституту Технології ГФС В’єтнаму та Протокол про наміри між Інститутом мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України з однієї сторони GFS Технологічний Інститут СРВ з іншої сторони.

За результатами роботи Комісії підписано підсумковий Протокол та затверджено КМУ План заходів за результатами проведення від 20.12.2017 № 39177/6/1-17.

Міністерство економічного
розвитку і торгівлі України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2