Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо організації роботи центрів надання адміністративних послуг

1. Загальні положення

1.1. Центр надання адміністративних послуг (далі – Центр) розміщується на першому або другому поверсі будівлі (за наявності в будівлі ліфта – не вище четвертого поверху) в центральній частині міста/селища/села або в іншому зручному для відвідувачів місці з розвинутою транспортною інфраструктурою.

Вхід до Центру має бути облаштований пандусами для осіб з обмеженими фізичними можливостями та у разі потреби зручними сходами з поручнями.

1.2. На прилеглій до Центру території передбачається місце для безкоштовної стоянки автомобільного транспорту його відвідувачів. На прилеглих вулицях розміщуються вказівники на місце розташування Центру.

Ураховуючи специфіку надання адміністративних послуг для різних категорій споживачів, з метою оптимізації процесу надання послуг, доцільно також розмежувати обслуговування суб’єктів звернення шляхом закріплення таких функцій за відповідними адміністраторами Центру. Для швидкого обслуговування суб'єктів звернень робочі місця адміністраторів можуть розподілятися за принципом прийому і видачі документів.

1.3. На вході до приміщення (будівлі) розміщуються вивіска з найменуванням Центру та табличка з інформацією про його місцезнаходження, графік роботи тощо.

1.4. Центр облаштовується офісними меблями, засобами зв’язку (модемом або виділеною лінією), комп’ютерною, офісною технікою.

1.5. Для збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації у Центрі облаштовується відповідне приміщення (архів).

У Центрі повинні забезпечуватись належні умови для збереження бланків документів суворого обліку, а також оформлених на них документів.

1.6. В Центрі передбачаються службові приміщення для потреб його працівників (прийняття їжі, зняття верхнього одягу тощо).

1.7. Приміщення Центру має відповідати санітарним вимогам щодо освітлення та кондиціонування повітря.

1.8. У приміщенні Центру повинна бути безкоштовна туалетна кімната, облаштована з урахуванням  потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями. 

1.9. В приміщенні Центру має забезпечуватись дотримання громадського порядку.

2. Внутрішня структура Центру

2.1. Приміщення Центру поділяється на відкриту та закриту частини.

2.2. У відкритій частині Центру відбувається прийом, консультування та обслуговування одержувачів послуг працівниками Центру. Одержувачі адміністративних послуг мають безперешкодний доступ до такої частини Центру.

Відкрита частина включає:

сектор прийому;

сектор інформування;

сектор очікування;

сектор обслуговування.

2.3. Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб'єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв'язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації. 

Вхід до закритої частини відвідувачам забороняється.

Закрита частина може розташовуватися на інших поверхах, ніж відкрита частина.

3. Сектор прийому

3.1. У секторі прийому здійснюється первинна робота з відвідувачами: їх загальне інформування та консультування (фахове консультування здійснюватиме персонал, що приймає документи).

4. Сектор інформування

4.1. Сектор інформування розташовується у безпосередній близькості до сектору очікування і призначений для ознайомлення заявників з інформаційними матеріалами, зокрема, щодо порядків та умов надання адміністративних послуг.

4.2. У секторі інформування встановлюються інформаційні стенди/термінали та стійки, які розташовуються в зручному для перегляду місці та містять актуальну і вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг, зокрема:

інформаційні картки адміністративних послуг, організація надання яких здійснюється в Центрі;

відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються заявники;

банківські реквізити для оплати послуг, зразки платіжних документів;

інформацію про найближчі банківські відділення та нотаріальні контори (не менше двох);

бланки заяв для одержання адміністративних послуг та зразки їх заповнення;

інструкція та правила користування системою управління електронною чергою;

номери телефонів довідкової служби або “гарячої лінії” Центру та адреса електронної пошти.

У разі утворення Центром територіальних підрозділів та віддалених місць для роботи адміністраторів в секторі інформування розміщується інформація про їх місцезнаходження, перелік адміністративних послуг які надаються через них тощо.

4.3. Сектор інформування облаштовується столами, стільцями та забезпечується канцелярськими товарами для заповнення необхідних документів, телефоном, факсимільними апаратами.

4.4. Для висловлення суб'єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг сектор інформування облаштовується відповідною скринькою та книгою відгуків і пропозицій, яка розміщується на видному та у доступному місці. 

5. Сектор очікування

5.1. Сектор очікування розміщується в просторому приміщенні, площа якого визначається в залежності від кількості осіб, що звертаються до Центру протягом дня.

5.2. Сектор очікування має бути облаштований місцями для очікування (стільцями, кріслами).

Довідково: рекомендується облаштовувати місця в секторі очікування для суб'єктів звернень в центрах, утворених:

при виконавчих органах міських рад міст обласного, республіканського Автономної Республіки Крим значення (які є адміністративними центрами областей та Автономної Республіки Крим), а також при Київській та Севастопольській міськдержадміністраціях, - не менш як 30 місць;

при виконавчих органах інших міських рад міст обласного, республіканського Автономної Республіки Крим значення, - не менш як 20 місць;

при виконавчих органах міських міст районного значення, селищних, сільських рад, районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністраціях, - не менш як 10 місць.

5.3. В секторі очікування розміщуються банкомати, платіжні термінали, відділення фінансових установ (банків) для прийому платежів.

5.4. Сектор очікування обладнується автоматизованою системою керування чергою, системою звукового інформування осіб похилого віку та тих, що мають вади зору. 

6. Сектор обслуговування

6.1. Сектор обслуговування не передбачає наявності закритих кабінетів, а розміщується за принципом відкритості робочих місць адміністраторів. Кожне місце для прийому одержувачів послуг повинно мати інформаційну табличку із зазначенням номеру цього місця, прізвища, ім’я, по-батькові та посади працівника Центру.

6.2. Швидкість обслуговування в Центрі повинна бути не меншою, ніж 4 особи за годину роботи одного місця прийому одержувачів адміністративних послуг.

7. Надання консультацій у телефонному режимі

7.1. При наданні консультацій у телефонному режимі:

з’єднання з працівником Центру здійснюється не пізніше п’ятого телефонного зумеру;

пропонується здійснювати лише одну переадресацію дзвінка між співробітниками Центру щодо надання інформації.

7.2. При значній кількості дзвінків в Центрі доцільно організувати  окрему “гарячу лінію” для одержання інформації про адміністративні послуги.

8. Для забезпечення суб'єктів звернень інформацією про роботу Центру створюється веб-сайт або рубрика на веб-сайті органу, що утворив Центр, де розміщується інформація, зокрема, про найменування Центру, його місцезнаходження та місцезнаходження його територіальних підрозділів і віддалених місць для роботи адміністраторів Центру (в разі їх утворення), порядок надання послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб'єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, номери телефонів для довідок, факсу, адреса електронної пошти. Розміщена інформація завжди повинна бути актуальною.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json