Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (13-14 липня 2017 року)

13-14 липня 2017 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове засідання Комітету СФЗ. Відповідно до порядку денного засідання розглядалися питання щодо імплементації Угоди СФЗ, забезпечення прозорості, запровадження спеціального та диференційного режиму, еквівалентності, територій, вільних від шкідників і захворювань, технічної допомоги, моніторингу застосування міжнародних стандартів та питання щодо приватних і комерційних стандартів, специфічних торговельних занепокоєнь.

Особлива увага на засіданні Комітету СФЗ приділялась розгляду запитів щодо специфічних торговельних проблем. Так делегацією Чорногорії було висловлено занепокоєння щодо запровадження Російською Федерацією (далі – РФ) обмежень стосовно імпорту винної продукції. Представник Чорногорії зазначив, що винна продукція походженням з Чорногорії має підтвердження відповідності санітарним нормам, висловив пропозицію щодо проведення  двосторонньої зустрічі з компетентними російськими органами виконавчої влади і закликав РФ скасувати обмеження та спільний контроль за конфіскованим вином. До зазначеної заяви приєдналась Молдова, яка зазначила на необхідності кращого розуміння стандартів безпеки продуктів харчування, встановлених РФ. У свою чергу, представник РФ заявила, що тимчасова заборона імпорту введена після того, як органами виконавчої влади було встановлено, що виноробна продукція Чорногорії не відповідає допустимим нормам рівня вмісту пестициду. РФ попросила делегацію Чорногорії надати додаткову  інформацію про підтвердження відповідності продукції.

Делегацією Сенегалу було виголошено занепокоєння стосовно  вимоги Індії щодо обов'язкової фумігації. Зазначена вимога створює перешкоди в торгівлі для окремих країн, оскільки хімічна речовина, яка необхідна для фумігації, а саме метилбромід, вважається дуже токсичною та завдає шкоди озоновому шару. До зазначеного занепокоєння приєдналися країни Буркіна-Фасо, Нігерія, РФ, Того, Мадагаскар та Кенія, які зазначили про заборону метилброміду у низці держав та закликали Індію визнати інші методи, які могли б досягти такого ж рівня захисту. Зі свого боку, Індія інформувала про послаблення вказаного заходу  у період до 31 грудня 2017 року, та зазначила на необхідності надання експортерами науково обґрунтованих даних до Національної організації захисту рослин Індії.

Представниками ЄС повторно було виголошено занепокоєння щодо запроваджених російською стороною обмежень стосовно імпорту м’ясної продукції, походженням з Німеччини, та рибної продукції, походженням з Латвії та Естонії. ЄС було наголошено на необхідності дотримання  положень Угоди СФЗ, зобов’язань, взятих РФ в процесі вступу до СОТ та відповідності заходів контролю імпорту з боку РФ.

Відповідно до пункту «Інші питання» порядку денного Комітету СФЗ Аргентина виголосила питання щодо продовження процесу перереєстрації гліфосату у Європейському Союзі. США, Бразилія, Канада, Домініканська Республіка та Австралія підтримали позицію Аргентини та привернули увагу країн-членів СОТ щодо дотримання положень Угоди СФЗ, наголосивши на необхідності врахування наукових обґрунтувань щодо канцерогенного характеру гліфосату.

У рамках участі делегації України у засіданні Комітету СФЗ були також проведені двосторонні зустрічі із представниками Туреччини, Білорусі, Індії та Японії. Зустрічі були спрямовані на розвиток експортного потенціалу України та врегулювання проблемних питань при імпорті до України.

Також напередодні Комітету 11 липня була проведена тематична сесія з питань регіоналізації, у рамках якої Україна доповіла про досвід щодо визнання торговельними партнерами регіоналізації території держави щодо високопатогенного грипу птиці та визнання України відповідно до критеріїв Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) як країни, вільної від губчастоподібної енцефалопатії ВРХ. Участь у сесії також взяли представники Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Японії, Південно-Африканської Республіки, Гватемали, а також експерти МЕБ та Секретаріату Світової організації торгівлі.

Наступне засідання Комітету СФЗ заплановано на 2-3 листопада 2017 року.

Довідково: 

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ з питань санітарних та фіто санітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json