Календар подій

21
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Електронна комерція

Протягом останніх років електронна комерція швидко розвивається у всьому світі, забезпечуючи при цьому безпрецедентні засоби і можливості для розвитку світової торгівлі.

У рамках Світової організації торгівлі питання електронної комерції розглядається з кінця 1990-х рр., з моменту прийняття відповідної Декларації міністрів (документ WT/MIN (98)/DEC/2 англійською та українською мовами).

Згідно з зазначеною декларацією Генеральною радою була розроблена та затверджена 25.09.1998 Робоча програма з електронної комерції (далі – РПЕК), документ WT/L/274 англійською та українською мовами.

Наразі, РПЕК є основним документом, який регламентує роботу з цього напряму в СОТ.

Визначення електронної комерції: У РПЕК зазначено, що "виключно для цілей робочої програми і без шкоди для її результатів, термін "електронна комерція" означає виробництво, розподіл, маркетинг, продаж або доставку товарів і послуг за допомогою електронних засобів".

Метою РПЕК є вивчення всіх торговельних аспектів, пов’язаних з електронною комерцією, зокрема питань розвитку інфраструктури для електронної комерції.

Структура робочої програми з електронної комерції

Протягом останніх років питання РПЕК розглядається окремим пунктом порядку денного під час усіх засідань органів СОТ, відповідальних за реалізацію зазначеної програми.

Детальна інформація про роботу зазначених органів розміщена на сайті СОТ у розділі Електронна комерція.

У рамках 11-ої Конференції міністрів СОТ, яка проходила 10 – 13 грудня 2017 року в м. Буенос-Айрес (Аргентинська Республіка) міністри схвалили рішення щодо робочої програми з електронної комерції (документ WT/MIN(17)/65, WT/L/1032 англійською та українською мовами).

Згадане рішення передбачає:

1. Продовження роботи в рамках Робочої програми з електронної комерції.

2. Проведення Генеральною радою періодичних оглядів та звітування на наступній Конференції міністрів.

3. Продовження існуючої практики незастосування мит до електронних транзакцій до наступного засідання Конференції міністрів (2019 рік).

Крім того, 70 членів СОТ, зокрема й Україна, розповсюдили спільну заяву щодо електронної комерції (документ WT/MIN(17)/60 англійською та українською мовами).

У заяві члени погодились ініціювати спільну дослідницьку роботу для майбутніх переговорів СОТ щодо торговельних аспектів електронної комерції, зважаючи на зростаючу важливість глобальної е-комерції та ролі СОТ в її просуванні, заснованої на принципах відкритості, прозорості та недискримінації.

Наразі члени СОТ продовжують активно напрацьовувати актуальні напрями роботи з електронної комерції.

При цьому, виокремлюється низка пріоритетних напрямів щодо вдосконалення регулювання електронної комерції в рамках СОТ.

Україна як член СОТ бере участь у розробці пропозицій до РПЕК. Зокрема, після проведення ґрунтовного аналізу пропозицій щодо напрямів роботи у сфері електронної комерції, представлених окремими членами СОТ, Україна приєдналася як співавтор до документу JOB/GC/116 (англійською та українською мовами), співавторами якого є: ЄС, Канада, Кот-д’Івуар, Чилі, Колумбія, Корея, Мексика, Чорногорія, Парагвай, Сінгапур, Туреччина та Молдова.

Документ визначає такі пріоритетні напрями.

Протягом 2018 року члени СОТ планують продовжити роботу в рамках РПЕК та проводити періодичні огляди на основі звітів, представлених відповідними органами СОТ на сесіях Генеральної ради у липні та грудні 2018 року.

Крім того, останніми роками країни активно включають положення щодо електронної комерції до угод про вільну торгівлю. Узагальнена інформація про електронну комерцію в регіональних торговельних угодах наведена у документі Provisions on Electronic Commerce in Regional Trade Agreements.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

ПИТАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ В ЮНКТАД

Питання електронної комерції активно розглядається в інших міжнародних організаціях, зокрема в рамках ЮНКТАД.

У квітні 2018 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) проводився тиждень ЮНКТАД з електронної комерції, об’єднаний загальним тематичним напрямом "Вимір розвитку в цифрових платформах".

З інформацією щодо тематичних сесій, інтерактивних дискусій та презентаціями можна ознайомитися на сайті ЮНКТАД.

Довідково. У 2017 тиждень ЮНКТАД  проводився під гаслом "У напрямі всеохоплюючої електронної комерції".

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ ЗАСАД ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ

Інформація про нормативно-правове врегулювання засад функціонування електронної комерції в СОТ та Україні.

КОРИСНІ ВЕБ ПОСИЛАННЯ

СОТ:

www.wto.org

Електронна комерція

ЮНКТАД:

Тиждень е-комерції 2018 рік

Тиждень е-комерції 2017 рік


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json