Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Ініціатива ЄС Східне партнерство (економічний вибір)

Календар подій

15
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Ініціатива ЄС "Східне партнерство"
25.05.2018 | 11:47 | Департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції

Ініціатива "Східне партнерство" (СхП) – це політична ініціатива започаткована на Саміті у м. Прага у травні 2009 року з метою наближення 6 східних сусідів – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України – до ЄС. Вона є “східним виміром” Європейської політики сусідства (ЄПС) та має на меті посилити двосторонні відносини між ЄС та його партнерами.

Під час П’ятого Саміту Східного партнерства (24 листопада 2017 року, м. Брюссель) була схвалена оновлена архітектура багатостороннього співробітництва в рамках СхП.

Тематичні платформи (ТП) є головними інструментами багатостороннього виміру СхП. Вони представляють 4 основні сфери співробітництва країн СхП та ЄС, а саме:

  • економічний розвиток та ринкові можливості;
  • підвищення інституційної спроможності та належне врядування;
  • транспорт, енергетична ефективність, навколишнє середовище та зміни клімату;
  • мобільність та міжлюдські контакти.

Головним завданням ТП є забезпечення та моніторинг досягнення очікуваних результатів, передбачених Спільним робочим документом “20 Deliverables for 2020”, що був схвалений Декларацією Саміту Східного партнерства у 2017 році.

Робоча програма ТП № 2 на 2018-2019 роки перекладає основні цілі “20 Deliverables for 2020” у конкретні кроки до виконання, а саме:

  • створення сприятливого регуляторного та економічного середовища для МСП, зокрема шляхом проведення структурних реформ;
  • здійснення заходів з метою усунення недоліків функціонування фінансового сектору та прогалин у доступі до фінансування;
  • підтримка створення нових робочих місць на місцевому та регіональному рівнях;
  • інтенсифікація торгівлі між країнами-партнерами та ЄС, в тому числі через імплементацію положень про ПВЗВТ та визначення заходів з метою спрощення торгівлі;
  • сприяння гармонізації цифрових ринків країн-партнерів.

Платформи підзвітні щорічним зустрічам міністрів закордонних справ СхП.

В рамках ТП № 2 “Економічний розвиток та ринкові можливості” діють 3 панелі.

І. Панель з питань структурних реформ, розвитку фінансового сектору, аграрної сфери та МСП (проводить зустрічі не рідше одного разу на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за такими очікуваними результатами: 4 (покращений бізнес-клімат); 5 (покращення доступу до фінансів та фінансової інфраструктури) та 6 (створення нових робочих місць на місцевому та регіональному рівнях).

ІІ. Панель з питань торгівлі (проводить зустрічі не рідше двох разів на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за очікуваним результатом 8 (підтримка регіональної торгівлі між країнами-партнерами та ЄС).

ІІІ. Панель з питань гармонізації цифрових ринків (проводить зустрічі не рідше одного разу на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за очікуваним результатом 7 (гармонізація цифрових ринків).

На політичному рівні робота цієї групи відображена у прийнятих Деклараціях міністрів Східного партнерства з питань цифрової економіки у червні 2015 року та жовтні 2017 року. Ініціатива EU4Digital, започаткована в жовтні 2016 року, спрямована на надання підтримки розвитку цифрової економіки у країнах Східного партнерства.

 

Нова архітектура СхП

 


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json